Çözümyolları konuşulmalıdır.
Kimliğini gizlemek zorunda olanlar başkalarını Faşizmle suçlayamazlar.Böyle ciddi suçlamalar yapmak isteyenin açık kimlikle gelmesi gerekir.Şimdiki döğüş eşit olmayan koşullarda yapılmaktadır.Bir taraf yüzünü örtmüş size vurmaya çalışıyor.Siz ona vuracağınız zaman saklanıyor.Zaten yüzünü kapattığından vurmanız mümkün değildir.Kimin faşist olduğuna seyirciler karar verir.Mustafa Demir benim "saate basma konusunu uzun konuşmayın"tavsiyesinden alınmıştır.Bu tavsiyenin içeriğinde kişilikleri kıracak,incitecek bir özellik yoktur.Hakaret veya aşağılama asla söz konusu değildir.Bu nedenle Mustafa Demir'in tepkisi haklı değildir.Benim söylemek istediğim "kendi sorunlarınızı konuşmayın"demek değildir."Çok ciddi sorunlar var.Bir kısmının çözülemeyeceği zaten bellidir.Bir kısmı ile uğraşalım.Konu sayısı arttıkça ve yazılar uzadıkça okuyucu sayısı da azalmaktadır."Aşkın beyin "kopyala-yapıştır"yaptığı yasaları tahminen kaç kişi okumuştur?Satranç Genel kurulunda delege olmaya hak kazanmış 200 kişi içinde bu statüleri yaşamı boyunca bir defa okumuş kaç kişi vardır?
Delegeler dışında 200.000 lisans sahibi sporcu içinde yönetmelikleri,statüleri inceleyen ve yanlışları farkeden kaç kişi vardır?Bu soruyu içimizden yanıtlayalım.Kaç kişi olduğunu açıkta yazarsak mahkemelik olabiliriz.Yerlilerin turnuvalara katılamaması gibi önemli bir sorun dururken "saate basmaya ceza verilir mi?"konusu üzerinde kafa yormamızı isteyenler vardır.Bizim zaman kaybetmemiz onları keyiflendirmektedir.Evvelce Çerçeve statü ve Ana statü üzerinde çok çalıştım.Şimdi ben de okumuyorum!Federasyon Başkanının seçilmesi atama yolu ile yapılmış olsa belki daha iyi olur.Şimdiki sistemde bireylerin şikayet etme hakları kaldırılmıştır.Çünkü bir bireyin şikayeti olsa "Siz bağımsız federasyon oldunuz.Kendi içinizde halledin"denecektir.Turnuvanın başlangıç sıralaması benim için önemli iken başkaları için neden önemsizdir?Çünkü bu konuda karar alanların yanlış düşündükleri ortaya çıkmıştır.Esasen bir turnuvada sıralamayı UKD veya Elo puanına göre yapmış olmanın büyük bir önemi yoktur.Ama anlayış olarak UKD'yi Elo ile aynı çizgide tutmak yanlıştır.Bizim koşullarımıza göre Elo puanı gerçek kuvvet derecesini yansıtmak yönünden gerçeğe daha yakın sayılabilir!
2015 yaklaşıyor.Faaliyet programı açıklandı mı?2015 de yine bol ödüllü turnuvalarda çok sayıda büyükusta ağırlanacak mı?İlk turda 10 adet hükmen galibiyet olacak mı?Son turda maça çıkmayanlar için önlem alınacak mı?İşte kimliğini gizleyenler bu konuların konuşulmaması için ellerinden geleni yapıyorlar.Karşı oldukları tezleri çürütmek için Faşizm içerikli bir suçlama icad ederek 2-3 gün zaman kazanıyorlar."Saate basmamak cezalandırılır mı?"sorusunun görüşülmesi onları daha da keyiflendiriyor.Çünkü esas sorunların çözümyollarını bulmak 1 gün daha gecikmiş oluyor.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Ateş Ülker - 27-10-2014, 02:06

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi