Çözümyolları konuşulmalıdır.
Son 3 kelimeden giderek, "minimum bakan seviyesi" tespitine katılıyorum. Ben o yüzden artık çok pragmatik bakıyorum tepedeki yönetsel sorunu, satranç bilen adamlarla çözemeyiz, dön dolaş 2-3 adayla aynı konular konuşuluyor.

Oysa sorun steril anlamda bir yönetim sorunu ve bugünkü büyüklükler, iletişim ve rant karmaşasında (reklam / sponsorluklar / iyi ilişkiler) satranç camiasında böyle bir profil olmadığı görüşündeyim. Bunu bilmek de ayıp değil.

Bu sebeple ben atama yolu ile başkan seçilmesinin gerçekçi olduğunu düşünüyorum, ama atanacak başkanın doğrudan "ilişki adamı" olması lazım. Halihazırdaki başkan çok yerel (Mersin'le kaim), medya, iş dünyası, üniversiteler ile bağları yok. Bağlantıları demiyorum, bağları diyorum.

Atıyorum, eski Merkez Bankası başkanı veya İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı veya Garanti bankası eski Genel Müdürü hiç satranç bilmediği halde ikna edilip bu yapının başına getirilse, bir telefonla her iş adamına, basındaki her noktaya ve siyasilere 2 dakikada ulaşır ve senli benli konuşur. Oysa mevcut başkan bunun için aracılar bulmak, randevu talep etmek, derdini izah etmek ve kısaca sıfırdan dostluk kurmak zorunda. Bunu da yapamadığı açık, çap en fazla Buldan Belediyesi'ne kadar uzayabiliyor (bunu da tespit etmek ayıp değil).

Dün Eurosport 2'de Dart Şampiyonası vardı. Bildiğiniz; dünyanın en basit, aptal organizasyonlarından biri ve spor falan değil. Amerikan bar oyunu. Ama pazarlanmış ve Eurosport seviyesinde 3 saat canlı yayın alır hale gelmiş. Fransa bisiklet turundan bahsetmiyorum, dart, curling, bilardo gibi bar / kahve / AVM oyunlarından söz ediyorum; çünkü business kapsamında idare ediliyorlar ve bir yerlere geldiler.

Mevzuatın bu aşamada hiçbir anlamı yok, mali genel kurul öncesi burada geçebilecek tartışmaları perdelemek için ortaya sürüldü bana kalırsa. Ana konu bence yöneticiye kilitlenmiş durumda.

Satranç işadamlığı üzerinden mi büyüyecek yoksa bürokrasi üzerinden yıllardrı olduğu gibi sen-ben-bizim oğlanı mı konuşacağız?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Mojo Jojo - 27-10-2014, 10:52

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi