Çözümyolları konuşulmalıdır.
Muzaffer beyin "bazı arkadaşlar siyasi iradeye muhalefet yapmak amacıyla muhalefet yapıyorlar"sözü bana göre gerçeği yansıtmıyor.Burada genel olarak Satrancın sorunları konuşuluyor.Delege seçiminin sağlıklı olmadığı ve talimatlarla yönetildiği öne sürülüyor.Bu görüşler tartışmaya açıktır.Eğer çok tanınmış bir kulübü Satranç Genel Kurulunda temsil eden delege Satrancı bilen bir kimse ise ben Satranç toplumundan ve Muzaffer beyden özür dileyeceğim.Hiçbir zaman körü körüne muhalefet yapmak amacıyla yola çıkmadım.Kimseye hakaret etmeden gerçekleri masaya yatırıyorum.Çok güzel bir sahil kentinde yapılmış olan bir açık turnuvada Haziran ayında kaç yerli oyuncunun oynadığını yazıyorum.Bunu yazmak siyasi iradeye muhalefet yapmak değildir.Sayıları yanlış yazdığım takdirde hemen düzeltilmesi gerektiğini de hatırlatırım.
Mojo Jojo'nun kullandığı "çakma işkadını"gibi deyimler Satranç ile uğraşan ve entelektüel olması beklenen kişilere yakışmıyor.Bu gibi deyimleri kullanmak isteyen önce yüzündeki maskeyi çıkarır.Çünkü hem kendini gizlemek hem de haklı çıkmak zordur. Bana göre bugün içinde bulunduğumuz sıkıntıların çözümü mevcut Başkanda değil, onun çevresindekilerin elindedir..Biz Başkana sorunları ve çözümyollarını göstermiyoruz.Herkes kendi bildiği yolda ilerlemeye devam ediyor.Bir örnek vereceğim.Bu daha önce konuştuğumuz ve çok önemli olmayan bir örnek ama nedense beni çok düşündürüyor.Turnuvaların ilk tur eşlendirmesinde sıralamayı UKD puanına göre yapma düşüncesini kim ortaya atmıştır?Başkan mı?Diğer görevliler mi?
Bu başlığı neden açtım?Çözüm yolları konuşulsun....Son turda maça çıkmama yöntemi karşısında ne yapacağız?Yabancılara yerliler gibi hak mahrumiyeti cezası veremeyiz.Vereceğimize inanan varsa burada anlatabilir.
Aşağıdaki seçeneklerden biri uygulanacaktır: 1.Uluslararası anlaşmalar,Federasyonun resmi faaliyet programındaki etkinlikler ve lig maçlarına dokunmamak koşulu ile 2015 takvim yılında hiç uluslararası turnuva düzenleyemeyeceğiz.Yok eğer "bu düşünce çok sert bir önlemdir" derseniz 2 nci seçenek konuşulur.(2015 takvim yılında düzenlenecek olan açık turnuvalarda yabancıların konaklama masrafları karşılanmaz.)
3 ncü seçenek :2015 takvim yılında genel klasman ödülleri son derece azaltılır.Yerliler için ayrılan ödül miktarı arttırılır.Yerlilerin katılımını sağlamak için mümkün olan kolaylıklar sağlanır.
"Bu yeniliklerin hiçbiri olmayacak herşey eski eski hamam eski tas olacak"2015 in sonunda ve 2016 ın ilk aylarında sizi forumda bekleyeceğim.Başımıza neler geldiğini göreceksiniz.Eğer sıkı önlem alınmazsa "anlaşmalı sonuçlar"değişik şekil ve yöntemlerle devam edecektir.Ne yazık ki Satranç toplumu bazı garip olayları benim kulağıma fısıldamıyor.Bay A'nın 3 sene önce son turda Bay B ye karşı maça çıkmadığını 3 sene sonra öğreniyoruz.ve 3 sene aradan sonra bay B nin de Bay A ya karşı son maçta oynamadığı bildiriliyor.Satranç toplumu"avukata ihtiyacım yok"diyorsa zaten yapacak bir şey yoktur.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Ateş Ülker - 28-10-2014, 12:53

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi