Çözümyolları konuşulmalıdır.
öncelikle sayın ateş ülker e cevap vererek başlayım .

burada ne size ne de yazı yazan başkasına ''siyasi iradeye muhalefet etmek için muhalefet ediyor veya yazı yazıyor demedim''. ben genelleme yapıyorum ve satranççının siyaset yapmamasını söylüyorum . bir beraber olalım . ama özel hayatımdan biliyorum , siyasi iradeye muhalefet yapmak için muhalefet yapanlar olduğunu söylüyorum .

bunu her zaman söylerim ve yapılmamasınıda söylerim , daha öncede yazdım . biz satranç camiasıyız ve her partiden , her fikirden, kişilere sahip olduğumuz gibi sanatçı, işadamı, bürokrat, yazar, gazeteciyede sahip olmalıyız .benim derdim biz kendimizi tanımlayamamışız. +1800 lükler satranççıdır ve gerçek satranç camiasıdırlar. bu fikriminde tuttuğunu gözlemliyorum ve bir gün türk satrancı bunun meyvesini alacaktır .

evet türk satrancının kurmayları satranççılar olacak ve onlarda +1800 lüklerdir . 1940 lardan kalma devlet desteği almak, cephe genişletmek için, satranççıya satrançsever denildiği günler mazi olacaktır . çünkü satranççı ve satrançsever ayrı kelimelerdir , ayrıda manası olmalıdır .

burada kimseyi hedef alarak yazı yazmıyorum hele sayın ateş ülker e karşı bir şeyler yazmam söz konusu olamaz. sayın ateş bey; artık talimatla delege yazılmasının devri geçti. talimatla aday destekleme devri başladı . herkes bunu anlasın lütfen . seçimden en az 8 ay önce delegeler talimatla kulüplere üye yapılabilir. bu da fiziken mümkün değildir. bu değişikliğin neticesini pek yakında mali kongrede göreceğiz.

ben her şeye rağmen genel kurullardan umutluyum . satranç kulüp yöneticileri ve satranççılar ağırlıklarını koyarsa her şey tersine dönebilir. yeter ki bu işi sürükleyecek kararlı kadrolar bulunsun . en azından siyasi irade siz ne istiyorsunuz diye soracak karşılıklı görüşmeler gerçekleşecektir.

sayın mojo jojo yada yarın cevap vereceğim .

muzaffer şekerli
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: MuzafferŞekerli - 28-10-2014, 19:51

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi