Çözümyolları konuşulmalıdır.
GM olmayan Türk sporcunun maç başına 1.000-TL aldığını ilk defa duyuyorum.Bu durumun çok müstesna bir olay olduğuna inanıyorum.Ben de 1 nci ligde oynadım.2 nci ligde de oynadım.Burada çok küçük meblağları ne kadar geç ve ne kadar güç aldığımızı belirtmek zorundayım.Yerli sporcuya yapılan haksızlığı farkedince 2 nci ligde oynamayı bıraktım.IM düzeyindeki bazı yerli oyuncuların bir sezon için ortalama 7.500 TL aldığını söylüyorsanız doğru olabilir.Yine de yabancılar için yaptığımız harcama ile kıyaslanmaz.Profesyonel olması gereken yerliler profesyonel olsunlar ve maddi gelir sağlasınlar.Benim tezlerim Piramidin tepesini dışlamıyor."Yerlilere yabancılardan daha çok harcama yapılıyor"iddiası inandırıcı değildir.Yabancıların maliyeti özellikle 2600 üstündekiler söz konusu ise dudak uçuklatır.Kaldı ki esas mesele maliyetten önce gelen yabancıların kime ve ne kadar yarar sağladığıdır.Gelen yabancılar kendi aralarında oynuyorlar.Bu son cümle doğru ise bize yararı nedir?Onların oyunlartını 24 saat canlı yayında izleyebildiğimize göre,evsahibi olup izlememizin sağladığı yarar nedir?
İsterseniz kalitenin yükselmesi için 1 nci ligde hiç yerli oyuncu oynatmayalım!Birinci lig takımları tamamen yabancılardan oluşsun!Biz de 2 nci lige gider,eğer doğru ise, maçbaşına 1.000 liramızı alırız!!
Siz mevcut sistemi savunmaya devam ettikçe yerli sporcuyu yabancı sporcuya karşı oynatmak mümkün olmayacaktır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Ateş Ülker - 02-11-2014, 01:58

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi