Çözümyolları konuşulmalıdır.
öncelikle saygı sınırlarını zorlayan bu mesajı cevaplamamayı düşündüm ama yazanın üslubunu, saygı ve terbiye sınırlarını forumu okuyanların takdirine bırakarak sadece mesajın içerisinde geçen fikirlere cevap verme kararı aldım.

Profesyonel satranççıların daha yüksek bir gelirinin olması gerektiğini, bir ülkede bu sporun en iyilerinden olmalarına rağmen şu anki hallerine kimse değinmezken benim değindiğimi birçok kez belirttim. Tabii bunu 10.000 lira sana battı mı diye yorumlayan kişi daha önce başka bir konu başlığımda "senin mesajlarını okumuyorum" diyen kişi olunca şaşırmadım. Tüm mesajlarımı okuyan birisi ne demek istediğimi kolaylıkla anlayabilir çünkü.

Zaten "bana avrupa birliği deme" şeklinde hukuk tanımaz, külhan beyi yaklaşımı da mesajın ciddiyeti açısından önemli bir gösterge.

Eğer profesyonel sporcuların daha fazla gelir elde etmesi isteniyorsa (ki bu benim sıklıkla belirttiğim birşey) senede 1 kere 4-5 bin yerine 7-8 bin verince bir sporcunun gelir durumu düzelmez. Bunu farklı yöntemleri olmalıdır. En başta bu sporcuları TSF temsil ettikleri ülke ve o ülkenin federasyonuna yakışır şekilde desteklemelidir. Onlara imkanlar sağlamalıdır. Kaynaklar bulmalıdır.

Amaç gerçekten sporcuların daha fazla gelir elde etmesiyse senede 1 kere 3000 lira fazla verip bu sporcuları destekliyormuş gibi görüneceğine, gelirlerinin devamlı olmasını sağlayarak "sporcularını yedirtmezsin!"

Yok senede 1 kere 3000 fazladan kazansınlar, sonra naparlarsa yapsınlar beni ilgilendirmez düşüncesinde iseniz bu aslında lehlerine gibi gözükse de göz boyayan ve aslında aleyhlerine olan bir bakış açısından başka birşey değildir.

Bir sporda bir ligin kalitesi nasıl ölçülüyor onu nasıl hesaplarız diyorsanız bakın İspanya futbol ligine. Gecenin 3üne saat kurup maç izliyor insanlar çeşitli ülkelerde. Sebebi mi? Sporcu kalitesi. İspanya'da oynayan Portekizli Ronaldo ve Arjantinli Messi faktörü. Bizim ligde ise 1. masada 2 tane 2700 maçındansa, 2 tane 2300 maçı daha kalitelidir diyorsanız eyvallah!

Not: GM bile olmayıp ligde 11.000 lira kazanan sporcunun IM olduğunu ben söylemedim, sizler öyle varsaydınız.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Attorney at Law - 02-11-2014, 16:09

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi