Çözümyolları konuşulmalıdır.
Yabancı oyuncular nispeten düşük (oyun kuvvetlerine oranla) miktarlara oynuyorsa bunun çeşitli sebepleri vardır.Bu oyuncuların geldiği pek çok ülkede birim miktar paranın satın alma gücü bizdekinden yüksektir.Ayrıca pek çok yabancı uyruklu oyuncu buraya yeni ilişkiler kurmak sonrasında çeşitli satranç kulüplerinde hocalık yapmak için gelmektedir.Elmalarla armutları birbirine karıştırmamak gerekir.Bu durum adaletli midir tartışılır ama bana göre adaletli olma ihtimali yüksektir çünkü bir Gürcistan'da ya da Azerbeycan'da oyunculara sağlanan gelişim olanakları ülkemizdekinden çok daha fazladır ve ucuzdur.
Yabancı kotası uygulamasını doğru buluyorum.Bunun nedenlerini yukarıda Ateş bey yazmış tekrar etmeyeceğim.Ancak yabancı oyuncuların tamamen men edilmesini de doğru bulmam.Bu oyuncuların ligleri renklendirdiğini ve kalitesini bir miktar arttırdıklarını görüyorum.
Bana göre Türkiye'de takım turnuvalarından çok bireysel turnuvalarda sorunlar var.Bu forumda zaman zaman yazılan sorunlar..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Mehmet Ali Kuseyri - 02-11-2014, 17:32

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi