Çözümyolları konuşulmalıdır.
Bana kalırsa da bu forumda yazanlara aylık 1000 TL maaş bağlanmalı. Ama mesele bu parayı kimin vereceği Smile

Ben soruyorum "Liglerden GM'ler ve IM'ler ne kadar kazanmalı?" o diyor ki aylık 1000 TL maaş bağlanmalı. Zaten maaş bağlamak için imkan vardı da herkes reddediyor sanki.

Laf kalabalığı işte böyle bir şey. Ciddi maaş bağlayacak bir imkan yok. Oyuncular liglerden para kazanıyor. Sen de liglerden çok para kazanıyorlar diye eleştiriyorsun. Tartışmanın özü bu. Tutarsızlığını örtbas etmek için farklı yollara sapma.

Türkler çok para kazandıkları için kendilerini geliştirmiyorlar dedin. Gözüne 7.500 TL çok geldi. Şimdi sen 20.000 ve 30.000'den bahsediyorsun.

Mesele arz taleptir. Kulüpler destekledikleri branşa değer biçer ve ona göre bütçe ayırırlar. Bizim yapacağımız bir IM 7.500 TL kazanıyorsa "Amma çok kazanıyor. Yurt dışından oyuncu getirelim de kazanmasın" diye senin yaptığın gibi onları baltalamaya çalışmak değil.

Ayrıca IM'lere ayda 1000 TL verebilen versin. Futbolculara milyon dolar veren kulüpler satrançta ilk ona girmiş sporcuya lig için 10 bin TL veriyorsa bunun ne zararı var.
Kulübün parası var ve veririm diye hesaplamış. Sen niye bozuluyorsun bu verilen paralara. (Demedim diye kıvırma. Kaç kere bunlar çok para alıyor, 16 yaş altı şu kadar paraya oynuyor, olmaz tarzı ifaden var. Şimdi durumu toparlamak için şöyle imkanlar vs sağlansın diye yazmaya başladın.) Sen bir yandan sporculara aylık bin ile 2500 TL aylık çıkartılması için çabala bir yandan olmaz mı?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Hasan Berk - 02-11-2014, 18:38

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi