Çözümyolları konuşulmalıdır.
Tartışmanın özü liglerden GM'ler, IM'ler ne kadar kazanmalı ise buna cevabım şu kadar net: "Yabancı meslektaşları ne kadar kazanıyorsa o kadar!"

İmkan yok diyip sıyrılmak ne kadar kolay. O zaman kulüplerin de imkanları yok. Bugün 2, yarın 12 kulüp lige ya çıkmasın yada yerel sporcularla gelsin. İmkan yok diyip geçip gidelim... Bu maaşı kim mi verecek? Aç Anayasa'yı ve TSF'nin mevzuatlarını oku, orada kimlerin görevinin başarıları sporcuyu desteklemek olduğu yazıyor.

Senin derdin benimle tartışmaya girip kazanmaksa al bütün tartışmalar senin olsun. Yok derdin üst düzey sporcuların daha fazla para kazanmasıysa ve senede bir kerelik 5000 yerine 8000 almaları seni tatmin ediyorsa bunun üzerinde tekrar düşün ve laf olsun diye değil, gerçekten sporcularına, hani şu "sporcularımı yedirmem" dediğin sporcularına sahip çık.

Benim sporcuların kazandığı parada gözüm yok. Hatta daha çok kazanmalarını istiyorum. Ama bu yükün kulüplerin üzerine bindirilmesini değil, görevi olanlarca karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu yük sadece kulüplere yüklenince bazı kulüpler lige katılmıyor, bazıları yerel sporcularla katılıyor, bazıları başka yerlerden kısıyor ve ligin, Türkiye Satranç Süper Liginin kalitesi düşüyor.

Benim derdimin kulüplerin mali zorlukları ve dolayısıyla ligin kalitesi olduğu apaçık ortadayken sen anlayamadığın için mi benim derdim sporcuların kazandığı paraymış gibi göstermeye çalışıyorsun, hem de farklı önerilerle üzerine basa basa defalarca söylememe rağmen, yoksa başka bir amacın mı var?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Attorney at Law - 02-11-2014, 19:11

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi