Çözümyolları konuşulmalıdır.
Benim sporculara sahip çıkacak maddi imkan sağlayacak veya maaş bağlayacak durumum yok.

Şu anda sporcuların aldığı düzenli bir maaş yok. Ama ligden aldıkları bir gelir var. Aldıkları 10 bin TL gözüne batmış onu sen azaltmaya çalışıyorsun. Gerçi senin lafını kimse takmayacak elbet ama düşünce tarzını komik bulduğum için yazıyorum. Yeri geldiğinde futboldan örnek veriyorsun ama onlara maaş bağlanmış da liglerden kazanmıyorlar sanki Smile

Liglerden para kazanan Türk oyuncuları kazanmaya devam edecekler. Şartlar ileride daha iyi olursa daha da çok para kazanabilirler. Sen onların aldıkları paraya karışma ama bu arada TSF mi olur, devlet mi olur, sen mi olursun artık bilemem kim fazla imkan sağlayabilirse sağlasın.

Ama yurt dışındaki uygulamalar gösteriyor ki devlet ve TSF ancak sembolik bir maaş bağlayabilir. Ligler güçlenir sponsorlar girerse oyuncuların aldıkları ücretler artar ve arzu edilen düzeye yaklaşır.

Sporcular yabancı meslektaşları ne kadar kazanıyorsa o kadar kazansın demişsin. Böyle kıyas olmaz. Avukatmışsın ben de sana diyorum ki Bulgaristan'daki meslektaşların ne kadar kazanıyorsa sen de o kadar kazan. Olur mu?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Çözümyolları konuşulmalıdır. - Yazar: Hasan Berk - 02-11-2014, 19:22

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi