İzmirde ATA yı anma turnuvası neden yapılamıyor..
İzmir TSF web sayfasında yer alan ve etkinlik kapsamı içinde gerçekleştirilmesi planlanan 7/9 Kasım 2014 tarihli turnuva neden yapılamıyor.

Federasyon temsilcilikleri kademelerinde yer alan kişiler turnuva direktörü olabilir mi ?

Yönergeler menfii çıkarlara uyumlu hale getirilebilir mi?

Okudukça okuyoruz, okudukça şaşırıyoruz.

Bende sorar sorgular oldum. Geçen 2 ay öncesine kadar yaşadığım bir olayda takılı kaldım. Amaç hem satranç sporuna destek vermek hem de satranç sporunun ihtiyacı olan kesime destek vermesi bu zincir benim için mükemmel bir zincir.

Bir Vakıf benim ile bağlantıya geçmişti. Öğretmenlerin tek kuruş almadıkları yardıma ihtiyacı olan çocuklara sadece araç gereç değil ayakkabı mont malum kış geliyor vs. Yardım için donanımlı bir vakıf. Satranç öğrenmek isteyen bir grup öğrencinin olduğu bu gruba nasıl yardım edebilirdim.

*Arada kulübe gelebilirlerdi....

*Tanıdığımız abiler yardım edebilirlerdi....

*Onlar için bir turnuva düzenlenir ve elde edilen miktar bağışlanabilirdi.

Ben onlar için ilk 2 seçeneği sundum. 3. Seçenek için ise temsilciliğe yönlendirdim. Zira hakem olsam her hafta turnuva düzenler tek kuruş dahi talep etmezdim .. Çocukların hakikaten yardıma da ihtiyaçları vardı...

Aradan yaklaşık 2 ay geçti tekrar sağ olsunlar geri dönüş yaptılar fakat turnuvalarını gerçekleştirememişlerdi. Sağ olsun il temsilcimiz takım ve saat konusunda yardımcı olmak istemiş. Hakem sorunları giderilememişti.

Hakem konusunda yapılacak ne olabilirdi...hakem ücretleri malum bir tur üzerinden turnuvamda tüm katılım payı çoğu kez cebimden koyarak hakem ücretlendirmesinde kullanılıyor.

(Geçenlerde bir turnuvayı da görünce Malum Alışveriş merkezinde yapılacak olan PALMİYE turnuvası....Dikkatimi çok çekiyor açıkçası. Reklamlarından tutunda bir ay öncesinden kayıt butonunun açılmasına dek ne büyük çaba...

Takdir etmemek mümkün değil....OYSA GÖZLERİMİZ BU HAFTA YAPILMASI BEKLENEN ATAYA SAYGI TURNUVASINA ÇEVRİLMİŞKEN. Aynı çabayı görmek imkansızmıy dı

Palmiy turnuvasını kısaca hatırlayacak olursak Organizasyon kısmında ilk dikkatimizi çeken FEDERASYON İL TEMSİLCİLİĞİ ibaresiydi. Elbette ki federasyon organize olduğu turnuvalardan katılım payı toplayamaz. Eksik olan maddeler ile bir yönerge değişikliğine gidildi turnuva tarihi 5/6/7 Aralık 2014 tarihine alındı. Yeniden şaşırmamak imkansız.

Bu kez Palmiyenin organize ettiği bir turnuvada Federasyon organize sayfasından bir isim turnuva direktörü olarak geçiyor.

Sayın satranç severleer...Bu sportif ortamın neresindeyiz. Çokta sportif bir ortamda bulunmadığım kanaatim her geçen gün artmakta....

zira tıpkı bana gelen vakıf gibi....yada ATA ya saygı turnuvası gibi PALMİYEDE HARCANILAN ENERJİ Ata ya saygı turnuvasında yada yardım için çocuklarda kullanılamaz mıydı? )

Bu kocaman parantez içerisinde çözüm odaklı önerilerinde bulunduğu 3. seçeneği de sizlere sunduktan sonra sportif ortama yakışır turnuvaların haberini beklediğimi altı çizili şekilde belirtmek isterim.
Saygı ve Selamlar
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi