Para ödülü var Elo var katılım neden yok?
Sorunuza birkaç yorum gelmesini bekledim.Sadece Mustafa bey ilgi gösterdi.Belki ben yazdıktan sonra yorumlar da artmaya başlar.Önemli soru "katılımın beklendiği gibi olmamasıdır!"Bana göre en önemli sorulardandır.Ben bir çırpıda aklıma gelenleri sayacağım.Amatörler iş günleri tam gün,Cumartesi günleri yarım gün çalışıyorlar.Şehir dışından gelecek olanların izin almaları ve konaklama masraflarını hesaplamaları gerekiyor.Aynı bölgede oturanlar için ise gençlerin turnuva giriş ücretlerini ödeme gücü kısıtlı oluyor!Kimileri başarılı olmayacağını bildiği gruba yaklaşmıyor.Kimileri,düşük Elo puanı olanlar karşısında nisbeten yüksek olan Elo puanını riske atmıyor!Lise ve Üniversite öğrencisi olanlar şu günlerde vize sınavlarına hazırlanıyorlar.İstanbul içinde Trafik giderek yaşamı zorlaştırıyor.Biz nasıl Kartal'a gitmekte zorlanıyorsak Kartal'da oturan dostlarımız da Şişli çevresine gelmekte zorlanıyorlar.Devamlı çalışan Metrobüs dahi belli saatlerde ihtiyacı karşılayamıyor.Şu halde sorunuzun yanıtları vardır.Mesele madalyonun iki yüzünü de inceleyip mevcut koşullarda sorunları çözecek yöntemleri bulmaktır.
Adıgeçen turnuvanın gruplara bölünmüş olması,teşvik kavramına önem veren yöneticiler için iyi bir örnek olmaktadır.
İsviçre yöntemi yarışmalarda Sonnenborg Berger puanı kullanılmaması doğru karardır.
Maksimum rating sistemi yanlış bir uygulamadır.
İtiraz güvence bedeli yüksektir.Tek yararı itirazların sayısını en aza indirmesidir.
Oyun kuralları 9 1 b'nin açılımı yapılmalıdır!
Herşeye rağmen önümüzdeki günlerde katılanların sayısı artacaktır.Öngörülen kontenjanlar, bazı gruplarda aşılacaktır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Para ödülü var Elo var katılım neden yok? - Yazar: Ateş Ülker - 13-11-2014, 12:20

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi