Para ödülü var Elo var katılım neden yok?
Ates bey ,

Elestirilerinizde haklisiniz.

9.1 kuralinin acilimi su sekilde

""Oyuncuların, bir oyunun tümü boyunca, ya da belli sayıda hamleyi gerçek- leştirmeden, anlaşma yoluyla (hakemin rızası olmaksızın) berabere yapama- yacaklarını, yarışma kuralları aracılığıyla hükme bağlamak mümkündür.
b. Bununla birlikte, yarışmanın yönergesi oyuncuların anlaşarak berabere yap- masına izin veriyorsa aşağıdakiler uygulanır:
(1)
(2) (3)
Hamlesini tahta üzerinde yapmış bir oyuncu, dilerse, saatine basma- dan önce berabere teklif edebilir. Oyun sırasında olmak koşuluyla, teklifinyapıldığızaman,teklifingeçerliliğinietkilemez, fakatMadde 11.5 de göz önüne alınmalıdır. Berabere teklifine ek olarak herhangi bir koşul öne sürülemez. Her iki durumda da beraberlik teklifi geri çekilemez ve rakip kabul edene, sözlü olarak reddedene, oynamak veya almak niyetiyle bir taşa dokunana kadar geçerlidir, ya da oyun başka bir yolla sonuçlandırılır.
Berabere teklifi her iki oyuncu tarafından da notasyon kağıdına (=) simgesiyle not edilir.
Madde 9.2 ya da 9.3 göre ileri sürülen berabere savları aynı zaman- da bir berabere teklifi olarak kabul edilirler.""

Ben bu maddeyi gun icerisinde internet sitemizde guncelleyecegim. Federasyondaki yonergenin degismesi icinde Riza abi ye mail atacagim. Netice itibari ile sadece varolan kuralin aciklanmasi seklinde olacak.

Ulasim konusunda malesef İstanbul'un genel problemine dernekce yapacak bir seyimiz yokSmile Konum itibari ile yine de merkezi olmasinin sporcular icin avantaj oldugunu dusunuyorum.
Maksimum Rating kurali ise TSF nin yonergeye ekledigi bir maddedir. Esasen turnuva gunu sporcularin sahip olduklari guncel rating demek oluyor. Bu konuda baslangicta bazi anlam farkliliklari olsada yonerge ye ek bir aciklama ekledim. Bu yuzden artik bir problem olmayacaktir.
katilim su an itibari ile 42 kisidir. Detaylari web sitemizde ( www.isd1943.org.tr ) bulunmaktadir.

Sayin Ada Mehmet 77,

Sistem geregi nasil Bakkal dukkanlari Mega marketler ile rekabet edemiyor ise bizde avm gibi milyon dolarlik merkezler ile rekabet edemeyiz.

Size vermis oldugunuz ornekteki turnuvada basarilar dilerim.
WrOyNQ.jpg

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Para ödülü var Elo var katılım neden yok? - Yazar: Sertac Seyhan - 14-11-2014, 12:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi