2014 Kırşehir İl birinciliği turnuvası hakkında
bu konuda söyleyeceğim son şeyler şunlar..
araştırdım il birincilikleri çerçeve yönergesinde geç kalma süresi 0 (sıfır) dakika olarak belirlenmiş . türkiye 'nin ciddi bölgelerindeki satranç yöneticileri bunu beğenmemiş ve kendi il birinciliklerinde geç kalma süresini federasyon hilafına 15 dakika olarak uygulamış. birçok küçük il yönerge bile hazırlamamış çerçeve yönerge ile idare etmiş, sadece sonuçları yayınlamış . ama neyi nasıl yapmışlar belli değil .

buradan geç kalma süresini 15 dakika uygulayan bölgelerimizi tebrik ediyorum .ama buradan ne sonuç çıkar onuda merak ediyorum. çerçeve yönergeler ne kadar geçerli bilemiyorum. mesela 60 +30'' dakikalık zamana ayrıca burada itiraz ediyorum . il birinciliklerinde süre ''en az 45+30'' olur'' denmesi lazımdır. bu hem günde iki tur yapmayı kolaylaştırır hemde eşitlik halinde birinciyi ''tie break'' ile belirlemeye zaman kazandırır.

ismini vermeyim bir bölgemizde eş puan halinde, il birincisini TİE BREAK ile (10'+30'') belirlemiş çokda güzel etmiş . eşitliği tie break ile bozmayı ilk ben önermiştim .

ciddi bölgeler satranç mantalitesi ile işlerini yürütmeye devam ediyorlar. bu ise beni çok memnun ediyor. buradan bütün satranççı yöneticilere işlerinde başarılar diliyorum .

kırşehir il birinciliği mi . boşverin canım . yapılmış ya, gerisini federasyon düşünsün . ben satranççıların performansından memnunum . şu an mutluyum .

muzaffer şekerli
muğla ,datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: 2014 Kırşehir İl birinciliği turnuvası hakkında - Yazar: MuzafferŞekerli - 23-01-2015, 17:36

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi