Anket Başlığı: Türkiye Şampiyonu kim olacak?
IM Mert Yılmazyerli
4.55%
1 4.55%
IM Mert Erdoğdu
4.55%
1 4.55%
Emre Demircioğlu
0%
0 0%
Serkan Soysal
0%
0 0%
GM Mustafa Yılmaz
22.73%
5 22.73%
FM Volkan Sevgi
0%
0 0%
IM Cemil Can Ali Marandi
9.09%
2 9.09%
WFM Yulia Gökbulut
4.55%
1 4.55%
GM Alexander Ipatov
22.73%
5 22.73%
WGM Betül Cemre Yıldız
0%
0 0%
FM Babageldi Annaberdiyev
0%
0 0%
IM Umut Atakişi
13.64%
3 13.64%
IM Oğulcan Kanmazalp
4.55%
1 4.55%
IM Burak Fırat
13.64%
3 13.64%
Katılımcı sayısı: 22 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Türkiye Şampiyonu kim olacak?
Türkiye Şampiyonu Kim Olacak?
Ara
(02-11-2014, 20:37)Abidin Ünal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye Şampiyonu Kim Olacak?

Burak Fırat Cool
Ara
Bu anketin "Turnuvalar"bölümüne taşınması uygundur.İletmek istedikleriniz bölümü ağırlıklı olarak Satrancın yönetimsel ve hukuki sorunlarına hitap etmelidir.öte yandan böyle bir anketin ne gibi yararlar sağlayacağını şu anda düşünemiyorum.Eski bir sporcu olduğum ve sporcu psikolojisinden az çok anladığım için yarışma devam ederken yapılacak anketlerin sporcunun psikolojisini etkileyebileceğini sanıyorum.Bundan dolayı oy kullanmayacağım.Zaten kullanmak istesem de önce katılanların oyunlarını incelemiş olmam gerekir.Kimin formda olduğunu bilmek gerekir.
Ateş Ülker
Ara
Bazı adaylar eksik olabilir mi?
Türkiye Şampiyonasının turnuva sayfasında 3.11.2014 tarihli videoyu izledim.
Birbirine saygılı tüm sporcular.
Hiç bir ego gösterisi yok.
Ben hepsini şampiyon gibi kutlamak istedim.

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
Turnuvaya dair veya turnuvanın yayınına dair hiçbir çaba göstermeyip, ki gayet yayın-canlı yorum yapılabilecek bir turnuva bu, sadece anket koymak bence de yanlış. Benim için bir anda "renkli" hale gelmedi. Video ve anket dışında başka bir şey yapmadan oyun koymak biraz dostlar alışverişte görsün mantığı çünkü.

Madem böyle bir video konacak onu satrançla biraz alakalı olan kimselerin sorularıyla (minimum 1950-2000, biraz da dili kıvrak olmalı) yönlendirerek hazırlaması daha mantıklı.

En azından mesela Dragan Şolak'ı veya bilmiyorum minimum 2300 seviyesinde başka bir satranççıyı belli bir ücret karşılığı yorumcu olmaya ikna etmek. TSF'de çalıştığım dönemden deneyimlerimi örnek de verebilirim ki bugün çıta canlı-blog değil chess24.com'dur.

Sadece anket ve video koymak aslında bu işin ne kadar boşlandığı ve özensiz-özverisiz yapıldığının bir kanıtıdır. Bu işi yapanlar arkadaşlarım, onların hiçbir kabahati de yok, mesele karar verenlerin destek almaktan öcü görmüş gibi kaçmalarıdır, bu konuya eğilmemeleri; çünkü önemsemiyorlar. Ziyaret haberlerinin değil Türkiye Şampiyonası'nın önemsendiği gün satranç kültüründen bahsedebiliriz bu ülkede.

Diğer taraftan, bu halde iyi bir tarafı var: hiç kurgulanmadığı ve soru sorulmadan konması gerçekten orada maç çıkışı analizlerine gelmişiz de dinliyormuşuz gibi bir izlenim veriyor. Birkaç yerde gerçekten soru yönlendirmesi ihtiyacı var.
Ara
Bu turnuvanın gizli kahramanı Buldan Belediye başkanı Mustafa Gülbay'dır. Henüz çok taze bir başkan ve siyasetçi olmasına karşın neredeyse göreve gelir gelmez imkanlarını kullandırarak nezih bir iş yaptı.

Birçok belediye başkanı çeşitli vesilelerle satranca destek oluyorlar ama bildiğim kadarıyla geçmişinde turnuva tecrübesi yaşamış ve gerçek satrancın içinden gelmiş tek belediye başkanıdır kendisi (hatta çok mütevazi de olsa UKD'si var).
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi