Satranca nasıl hizmet edilir?? 7 madde ile açıklıyorum!!
1. Öncelikle satranç sporuna ait herhangi bir vasfa (hakem,antrenör ve lisanslı sporcu) sahip olMAmak!
2. Herhangi bir sivil toplum örgütünün (Örnek: Görme Engelliler Sanat Ve Spor Kulübü) satranç sevgisini suiistimal ederek kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak ve ardından sivil toplum örgütü yöneticileri tarafından uzaklaştırılmak.
3. Popülist yaklaşımla kendini ön plana çıkartmak için toplumsal facialarda (Örnek: Soma Maden Faciası) zarar görenlere destek amaçlı, gayri resmi turnuva düzenlemek ve yapılan turnuvanın en önemli özelliğinin dış katılımcıya açık olmamasını vurgulamak.
4. Belli bir düzeye gelmiş satranç sporcusunu 'Türkiye Şampiyonu yapacağız!!' vaatleri ile aklını çelip arkadaş çevresinden soyutlamak ve ilerleyen zamanda vaadini gerçekleştiremeyip satranç sporunu bırakmasına sebep olmak.
5. Ülke içinde yapılan satranç turnuvalarının açılış ve ödül törenlerinde toplumun milli değerlerine (Örnek: Saygı duruşu ve İstiklal Marşı) karşı saygısız tutum ve davranışlarda bulunmak.
6. Satranç camiası içinde bulunan sporcu ve velilerin kamplaşmasına sebebiyet vermek.
7. Gönüllü olarak satranca hizmet eden değerli insanlara karşı hiç bir dayanağı olmayan suçlamalarda bulunmak ve bu kişileri yıpratmaya çalışmak.
Not: Yukarıda yazılı olan maddelerin ve örneklerin tamamı hayal ürünü olup herhangi bir şahsa ve kuruma saldırı amaçlı değildir.
Ara
Pamuk prenses tesadüf olabilir fakat 7 cüceler tesadüf olamaz.
Ara
Peki saldırı amacı taşımadığınız bu kişi ya da kuruluş nedir? Kimdir? Onu da bilseydik iyiydi.
Yüzyıllardır kralların oyunu olan satrancı; bugün kendini bilmezlerin, şerefi ve onurunu çıkar için satabilecek kişilerin sahiplenmeleri üzerine yazdım yazımı.
Yaşamlarında kendilerini ifade edebilecek beceri ve vasıflara sahip olamamış insanların, sosyal medyanın gücüyle insanları kandırma çabalarını yıkmaktır niyetim.

Satranca hiçbir hizmeti olmayıp, hatta kendi çıkarları için kirletip, sosyal medya üzerinden prim yapmaya çalışan insanları 'hiçbir iş yapmayıp eşinin parasını yiyen ve çocuğunun omuzlarına basıp yükselmeye çalışan adam kılıklılara' benzetiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi