satranç akademi hakkında
Merhaba,

akademi.satranc.org.tr adresinde derslerden Adım-2'ye direk geçiş sınavına girdim ve geçtim. Adım-2 derslerini almak veya sınavına girmek için lisansımın olması gerekiyormuş.

Lisans için sadece İş Bankası'nda hesap açtırmak yeterli oluyor mu?

Adım-2 geçmek için 40TL istiyor. Bunu Adım-3'e geçerken de isteyecek mi?

Siz bu eğitim hakkında ne düşünüyorsunuz sizce gereği var mıdır?

Hepsini tamamlayınca 1600 UKD veriliyormuş.

Ben de turnuvalara filan katılmak istiyorum kendi çapımda. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.
Ara
bu eğitimlerin sporculukla ilgisi pek yok. lisansı çıkarttıktan sonra turnuvalara katılabilirsin. 16 yasından küçük isen lisans ücreti istenmiyor.
http://lisans.tsf.org.tr/
bu siteyi okuyabilirsin.
turnuva takipleri içinde olduğun ilin sitesine bakman iyi olur.
ör; antalya için antalya.tsf.org.tr gibi...
Ara
(10-03-2015, 00:09)H Mustafa Demir Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bu eğitimlerin sporculukla ilgisi pek yok. lisansı çıkarttıktan sonra turnuvalara katılabilirsin. 16 yasından küçük isen lisans ücreti istenmiyor.
http://lisans.tsf.org.tr/
bu siteyi okuyabilirsin.
turnuva takipleri içinde olduğun ilin sitesine bakman iyi olur.
ör; antalya için antalya.tsf.org.tr gibi...

sporculukla pek ilgisi yok derken ne demek istediniz.

bitirince 1600 ukd veriliyorsa sizce sınavları geçmem faydalı değil midir?

bu bana ne gibi bir + kazandırır
Ara
UKD'yi önemsemeyin. Burada yaygın olarak arkadaşlar online ders alarak sınavla UKD elde edilmesine hoş bakmıyorlar. Gerçekte sizin gerçek kuvvet derecenizi turnuvalar sonucu kazandığınız puanlar belirleyecektir. Gerçek kişilerle masa başında oynama sonucu. Kanımca "sporculukla ilgisi yok" yorumunun açıklaması budur.

Tunuvalara katılmak için UKD gerekli değildir. Zaten katıldıkça UKD'niz ortaya çıkacaktır. Öğrenme ve satrancınızı geliştirmek amacıyla derslere devam etmek istiyorsanız devam edin. Size cazip gelen 1600 UKD sahibi olmaksa bunu turnuvalara katıldıkça elde edebilirsiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi