Satranç Emekçilerini 1 MAYIS ta Alanlara Çağırıyoruz
1Mayıs günde 16 saat çalışmaya zorlanan tüm zavallıların kurtuluş günüdür.
1Mayıs aynı odada 20 kişi yaşamak zorunda bırakılan kahpe kapitalizmin, şerefi olmayan sömürgenlerin kölelerinin kurtuluş günüdür.
1Mayıs yıllık izni, ve hatta haftalık izni bile olmayan zavallıların sömürü düzenine karşı durduğu gündür.
1Mayıs hastalandığında ölüme terk edilen zavallıların "yeter artık ölelim daha iyi" diyerek meydanlara çıktığı gündür.
1Mayıs sadece "daha az çalışmak istiyoruz" diyecek kadar zavallı durumdaki insanların meydanlara çıkıp vurulduğu gündür.
1Mayıs bazılarının zannettiğiniz gibi "sistemi çökertelim, orayı burayı yakıp yıkalım, masumların malına zarar verelim, her yere yalan haberler yayalım" diyen zavallıların günü değildir.

O ezilen adamların o sömürülen kadınların sonuna kadar yanındayım.
Hiçbir inanç, hiçbir ahlak sistemi insanı 16 saat çalıştırmayı makul gösteremez.
Ben 1Mayıs'ın ne olduğunu ne olmadığını gayet iyi bilirim.
İnançlı bir insanım ama sınıf mücadelesinin ne olduğunu çoğu Marksistten çok daha iyi bilirim.
Benim derdim solla solcuyla sağla sağcıyla değil.
Benim derdim yukarıda yazdıklarımdan ibaret.

Nerenizle okudunuz bilmiyorum, ama soruma cevap vermek yerine bana hakaret dolu ifadelerle cevap yazdığınıza göre beni anlamamışsınız.

Ben almak istediğim cevabı aldım.
Böyle bir sendika yok. O ifade hiç de masum değil, gayet bilerek yazılmış ve "eylemci ruhun" bir tecellisi.
Size olmayan sendikanızın sahte pankartlarıyla 1Mayıs'ta eğlenceli halaylar dilerim.
Umarım yanınızda dolanan (sizden olmayan) bir salak polise Molotof Kokteyli atmaz.
Umarım kameralar gururlanarak taşıyacağınız "SATRANÇ SENDİKASI" yazınızı tam da o esnada zumlamaz.
Umarım ertesi gün Gülkız Hanım'a "bu ne iştir" diye sorulacak bir durum yaşanmaz.
Umarım o "SALAK" yüzünden satrancın adı gazetelerin baş sayfasında lekelenmez.
Ben Gülkız Hanım'ı da molotofçu ilan etmişim güya. Bunu nasıl düşünebilirsiniz?
Arkadaşım siz gerçekten de yazıları okuyor musunuz?

Ben orada olamayacağım şimdiden özürlerimi kabul buyurun.
Size iyi "eylemler" ve eğlenceli "halaylar" dilerim.

-Kapattım-

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Emekçilerini 1 MAYIS ta Alanlara Çağırıyoruz - Yazar: abdulkadirbener - 03-04-2015, 21:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi