İzmirde satranç oynayamıyoruz !!
(07-07-2015, 20:44)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız diyorum.
Daha çok turnuva elbette.
Ama, il temsilciliğinin işlevini yitirdiğini söylüyorsunuz.
Haksızlık yapıyorsunuz.

İl temsilcisinin tek görevi turnuva düzenlemekten ibaret değil ki!
İl temsilciliği öncelikle fahri bir görev. Ülkemizde ne yazık ki böyledir.

Sizin asli göreviniz öğrenciliktir.
Ama turnuvalara ne kadar zaman ayırabilirsiniz öyle değil mi?

İl temsilcisinin de bir başka asli görevi varsa, olamaz mı?
Sistem bu tip ilerleme sağlayabiliyorsa,
Buna rağmen il temsilcisi gecesini gündüzüne katıyorsa...
Bu olamaz mı, düşünün ?

İşlevini yitirmeyecek sistemlerinizi merak ediyorum.

Selamlar...

Beni haklı bulmanız sevindirici
Sanırım kısmen de olsa ortak noktada buluşmak güzel bir gelişme. Evet kesinlikle daha çok turnuva ama herkesin katılımına açık olan

İl temsilcisinin asli görevlerine gelelim. Gönül isterdi ki bu konuyu sizle değil bizzat kendisiyle konuşalım fakat kendisine yönelttiğim soruları ve bilgi istediğim bazı konuları 3 seferdir es geçiyor. Çok yoğun herhalde belirttiğiniz gibi...

Siz biliyorsunuz sanırım açıklarsanız sevinirim gece gündüz nasıl çalıştığını neler yaptığını...

Benim takip ettiğim kadarıyla hakem ve antrenörlük olaylarıyla daha yakından ilgililer. Bu konuda ben de takdir ediyorum kendilerini. Bir sürü çocuk turnuvası oluyor bunlara hakem lazım. 5 yaşından 10 yaşına getirecek antrenör lazım ( Hani sonra turnuvalara almıyorlar ya ondan )

Ha unutmadan bir de chessbase seminerleri...
İzmir' de satranç grubundan Mustafa Vatansever adlı kullanıcının yazdıklarını paylaşmak istiyorum.
''Örnek olarak Sakarya'daki Sapanca Turnuvasını ve Hatay'daki Eylül Evvel Turnuvasını verebiliriz. Açık'la Küçükler Minikler bir aradaydı. Yani lmkansız bir şey değil, yapan yapıyor. Teknik olarak bir engel olsaydı, Hatay Tsf ve Sakarya Tsf bunu beceremezlerdi.''
Yani isteyince oluyormuş.
Tekrar söylüyorum benim şikayetim son 3 ayla ilgilidir. 3 ay öncesinde nasıl turnuvalar düzenleniyor ise yine aynı şekilde düzenlenebilir.
İşlevini yitirmeyecek sistem önerim çok da karmaşık değil. Açık kategori içeren turnuva yapmak veya özel turnuva yapan organizatörleri bu konuda teşvik etmek.
Saygılarımla.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: izmirlisatranccı - 07-07-2015, 21:35
Zorunlu bir yazı - Yazar: Gokhan_Narman - 07-07-2015, 23:34
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: wadef - 08-07-2015, 12:05

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi