İzmirde satranç oynayamıyoruz !!
Eğer İzmir'de 3 aydır açık turnuva düzenlenmediği içinse bütün bu yorumlar bence bu konunun üzerinde durmaya bile gerek yok.
Türkiye'nin neredeyse %90 kısımında 3 ay aralıklarla açık turnuvası yapılması mucize iken burada tartışılan konu çok komik geliyor. 3 ay turnuva olmadığı için il temsilciliği işini yapmıyor denildiğinde olaya çok önyargılı yaklaşılmış veya artniyetli yaklaşılmış olunuyor.

Ama malesef satranca yeni başlayan ve organizasyonların hiç birinde düzenleyici olarak rol almayan kişiler bu konuları pek bilmediklerinden böyle durumlar oluşabilir. Başka yerlerdeki uygulamalar ve örnekler sunulduğunda ise "Bana ne onlardan" "Ben burada ki KENDİ sorunumu bilirim." diyorlar.
Yorumların hepsini okudum (bazılarını kör olma tehlikesine rağmen Smile). Yukarıda arkadaşımız her ay open turnuva demedim demiş ama ana konumuz 3 aydır açık turnuva olmaması. Her ay dememiş olsa bile 3 ay dediği aşikar ve 3 ayda olsa 1 ayda olsa yazılanlar yine geçerli (bkn: open=açıkExclamation)

Ateş Bey'in de dediği gibi Türkiye'de bir yılda il birinciliğinden başka açık turnuva olmayan yerler var hatta onun bile yapılmadığı yerler var. Bence bu konuyla ilgili tartışılması gerekenler bunlar.

Saygılar...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Zorunlu bir yazı - Yazar: Gokhan_Narman - 07-07-2015, 23:34
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: wadef - 08-07-2015, 12:05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi