İzmirde satranç oynayamıyoruz !!
Zor yoğun ve stresli bir haftanın ardından yazımın devamını getirmek istiyorum. Blush

Bir elin beş parmağı gibi biri eksik olursa uzvunuz hoş görünmez. Açık kategori tamamlayıcı bir unsur. Dolayısı ile bu isteği haklı görüyorum. Sporcuların bu yönde isteklerini anlayışla karşılıyorum. Onlardan sorumluluklarını yerine getirmesini rica ediyorum. Organizasyonu zor durumda bırakmak hakikaten üzücü bir durum.

Bunu ancak bir turnuva yaptıklarında anlaycaklar .Çok zor bir mesele. Yargısız infaz için kişiyi anlamak bire bir isteklerini konuşmak gerekli.Bir ikinci bir üçüncü şahısla konuşmak tarafları tamir edilmez yönlere sürüklüyor.

Tam 12 turnuva düzenledim iyi ve üzücü yönleriyle. Rolleyes Çok fazla kırgınlıklarda oldu. Bu anlamda hiçbir etkileşimde kalmadan turnuvama destek veren çocuklara teşekkür ederim.
Gökhan Erdemi tanırım Turnuvama destek veren verdiği sözleri yerine getiren sporcu bir arkadaşımızdır.

Bir turnuvaya gelmemiş olması ile onu olumsuz yönde eleştirmemek gerekli. Ben çocuklarımı UKD lerine göre değil genellikle kişiliklerine göre değerlendirir ve aralarında ayrım yapmam. Gelemeyeceği zaman bana daima haber vermiştir.

Son zamanlarda çocuk turnuvalarının yoğunluk kazanması oldukça benim açımdan da can sıkıcı bir durum. Bir yandanda verilen sözlerin yerine getirilmemeside insanda küskünlük yaratıyor.

[color=#FF0000]Yazıma başlarken kategori ayırmadan ve taraf tutmadan yazmaya gayret ettim.[/color]

[color=#0000CD]Turnuvayı benim gerçekleştirmem yada bir başkasının yapıyor olmasının önemi yok önemli olan turnuva olsun çok turnuva olsun
[/color]

Hedef kitlesi tek yönlü olmasın. Tanıtım reklam amaçlıda olsun insanlar kazansınlar da çok fazla emek harcanıyor çünkü buna karşı değilim fakat arkaya arkaya gelişen bu tek yönlülük insanın canını sıkıyor. Çeşitlilik olmayınca sadece tek elden yürütülünce gözede batıyor. Herkes çalışsa farklı kategoriler düzenlense aslında herşey normal sürecinde ilerleyecek.

Bu anlamda satranç camiasının iyi noktalara gelebilmesi için tarafsız negatif etkileşimden uzak dedikodunun olmadığı ve yönlendirilmeyen kenetlenmiş bir camia görmek tek isteğim. Kulüpler merkezler organizatörler ve sporcular tek bir hedef için[color=#FF0000] (Bu sporu bir adım daha ileriye götürmek) [/color]bir araya gelmeleri ve birlikte çalışmaları çok hoş olur.
Bu aşamada isteğim hayal gibi görünsede ben yinede umutluyum. Umarım atılımlarımla kelimelerimle bir nebzede olsa bu camiaya renk verebiliyorumdur yoksa hayat çekilmez olurdu.

Selamlar

Gamze
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Zorunlu bir yazı - Yazar: Gokhan_Narman - 07-07-2015, 23:34
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: wadef - 08-07-2015, 12:05
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: GAMZE ÇALIŞKAN - 11-07-2015, 23:14

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi