İzmirde satranç oynayamıyoruz !!
(19-07-2015, 23:00)Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İzmir'de de satranç oynayamıyorsan tavlaya, okeye falan başla kardeş. Hem onlar için kayıt şartı da yok. Sen hem turnuva yok diye ağla, hem de kaydolduğun turnuvaya habersiz gitmemezlik yap, ne ala memleket!

Gökhan Narman gibi bir değere laf atmaya çalışmak, olsa olsa kasıtlı-güdümlü bir davranıştır veya satranç camiasının çok dışında, yeni yeni katılan, katıldığını sanan bir kişinin yapmaya cüret edebileceği bir harekettir.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak tehlikelidir, Kendine ve yakınlarına zarar verirsin"
Yazıma Sayın Narman' ın da kullandığı bu güzel sözle başlamayı uygun gördüm.
Bu başlığı forumun yanı sıra Facebookta ki satranç gruplarında da tartıştık incelemenizi öneririm.
Oktay Bey bu konu bir süre önce geçici de olsa çözüme kavuştu. Sayın Narman bu konuyla ilgileneceğini ve organizatörle konuştuğu söyledi. Çok geçmeden 30 Ağustos da açık kategori içeren turnuva olacağının haberini aldık.
Umarım bu bir başlangıç olur ve İzmir Satrancı eski canlı günlerine kavuşur.
Defalarca yazdım ve artık sıkıldım.
Nisan'dan sonra yetişkinlere turnuva yapılmamasının sebebi benim daha önceki aylarda turnuvaya kayıt yaptırıp gitmemem değil. Ben bu turnuvalara gitseydim yine İzmir' de yetişkin turnuvaları yapılmayacaktı.
Anladınız mı ?
Hiç sanmıyorum !
Yazınızı okuyunca '' kraldan çok kralcı'' deyimi aklıma geldi. Vardır bir hikmeti...
Evet Gökhan Narman değerli bir satranç adamı ama bu durum onu eleştiremeyeceğimiz veya fikir beyan edemeyeceğimiz anlamına gelmiyor.

Saygılar...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Zorunlu bir yazı - Yazar: Gokhan_Narman - 07-07-2015, 23:34
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: wadef - 08-07-2015, 12:05
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: izmirlisatranccı - 24-07-2015, 17:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi