Satranç İle Büyüyorum
(30-10-2015, 13:39)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yazımda her şey açık, net ve anlaşılır durumdadır.

İtham olarak bir tek şov niyetli bir faaliyet olduğunu yazıyorum.

Satranç takımları dışında diğer malzemelerin %90 ı gereksizdir. Şunu unutmayalım 4-6 yaş grubu için her malzeme öncelikle oyuncaktır!
Bu konu ile ilgili malzeme adını yazın size tek tek gerekli mi? gereksiz mi? cevap veririm.

Yukarıdaki yazdıklarım iyice anlaşılırsa bu konuda esas yatırımın insana yapılması gerektiğini anlamışsınızdır.

Bunun da cevabını verdiniz zaten : Bedava sertifika vermişsiniz.  
Oldu mu şimdi? 

Sertifika sahibinin eğitimi bu projenin neresinde?

Sağlık ve sıhhat dolu günler dilerim.

Yazımda her şey açık, net ve anlaşılır durumdadır.

İtham olarak bir tek [font=Calibri]şov niyetli bir faaliyet[/font] olduğunu yazıyorum.

Satranç takımları dışında diğer malzemelerin %90 ı gereksizdir. Şunu unutmayalım 4-6 yaş grubu için her malzeme öncelikle oyuncaktır!
Bu konu ile ilgili malzeme adını yazın size tek tek gerekli mi? gereksiz mi? cevap veririm.

Yukarıdaki yazdıklarım iyice anlaşılırsa bu konuda esas yatırımın insana yapılması gerektiğini anlamışsınızdır.

Bunun da cevabını verdiniz zaten : Bedava sertifika vermişsiniz.  
Oldu mu şimdi? 

Sertifika sahibinin eğitimi bu projenin neresinde?

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Yazılarımız yeterince açık.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]“Satranç takımları dışında diğer malzemelerin %90 ı gereksizdir. Şunu unutmayalım 4-6 yaş grubu için her malzeme öncelikle oyuncaktır!”
diyorsunuz.

[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Elbette öyle, oyun çağındaki çocuklara böyle tanıtılacak, sevdirilecek ve öğretilecektir.
 Siz çok başlangıç ile gerçek satranç eğitimini birbirine karıştırmayın.

Çalıştaydaki eğitim videoları seyretmemişsiniz, bu belli. Norveç’te kullanılan eğitim kitaplarını da incelememişsiniz. İtalya’da ailelerin çocuklarıyla büyük halıda oynanan müzikli satranç oyunlarından da haberiniz ve bilginiz olmadığından bu yaklaşımı gösteriyorsunuz. [/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print] ...

[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Bedava sertifika vermişsiniz yaklaşımınızı da anlamaya çalışıyorum.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]“- Eğitimci eğitimi bu projenin neresindedir? (1.Kademe belgesi alın diye onları teşvik edip paralarını almayı mı düşünüyoruz?”

[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]derken de zaten seçenek bırakmıyorsunuz.[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Eğitimci eğitimi bu projenin içinde var sn. Hocam.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Çalıştayda da yapıldı.
İllerde de… Mesela Kocaeli'de ben yaptım.

[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Bu konuda ilk etapta 14 ilden 100 katılımcı öğretmen çağrıldı çalış taya.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print] Orada 2 günlük bir ön çalışma yapıldı. Çağırılan bu öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu zaten illerinde yıllardır bu çalışmaları yapan insanlardır. Bu öğretmenler geldikleri illerde ana sınıfı eğitimini diğer öğretmenlere verecek kişilerdir.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Burada tekrar ediyorum, bu eğitim düzeyine uygun bir eğitimdir. Beklediğiniz anlamda tam ve teknik olarak satranç eğitimi değildir. Hazırlayıcı olan bir eğitim...
Hareketler, müzik ve çeşitli oyunlar ile satranç temel eğitiminden bahsediyoruz.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Projenin içinde antrenör yetiştirmek yok!

Ana sınıfı düzeyinde satranca hazırlayıcı ve sevdirici oyunlar var. Hareketler ile satranç eğitimi, psikometri sistemi yani.
 İtalya’dan, Norveç’ten, Ukrayna’dan, Rusya’dan, İrlanda’dan katılımcılar kendi sistemlerini tanıttılar.[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Bunları daha önce de yazmıştım.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Tekrar etmemin sebebi yanlış algı ve beklentileri önlemek içindir.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Geleceğin Dünya Şampiyonlarının ana sınıflarından çıkacağını söylemek bir tercihtir. İddialı bir tercihtir. Söyleyenin bu adımdan sonraki adımları da hesaplaması ve takip etmesi gereklidir. O motivasyonla ve heyecanla söylenmiş bir sözdür. Ben o kadar iddialı olamam bu sözü söylemek için.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Söyleyenin heyecanına ve inancına bırakıyorum.
 Ama elbette ki gerçekleşmesini de çok arzu ederim.[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Satrançla büyüyorum projesi çerçevesinde uluslararası seminerler düzenlendiği belirtilmekte.
Bu seminerlerde konuşulan konuların, verilen konferansların sunulduğu, yazıldığı yerler, dergiler, kitaplar var mıdır acaba ? Faydalanmak istiyorum.
Satrançla Büyüyorum Derneğinin sitesinde bulamadım. Bilen bulan varsa bana yardımcı olabilir mi ?

Bir de ; TSF sitesinde Haziran 2015 deki konuyla ilgili değerlendirmelerin yapılacağını bildiren haberde Ülke TV Canlı Yayın şeklinde verilen linki bugün 16.30 da tıkladığımda Başbakanın seçim konuşması çıktı. Düzeltilebilir mi acaba ?

İlgili haber aşağıdaki gibiydi :

[color=#333333][size=small][font=Arial, sans-serif]Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Satrançla Büyüyorum Kulübü Derneği Başkanı Av. Halil İbrahim Sarı, 14 Haziran 2015 Pazar günü, Ömer Önder'in hazırlayıp sunduğu "Spor & Spor programının konuğu olacaklar.[/font][/size][/color]
[align=justify][color=#333333][size=small][font=Arial, sans-serif]Anasınıflarında Satrancın Yaygınlaştırılması projesi, amaç ve uygulamaları, Türkiye Satranç Federasyonu çalışma ve faaliyetleri konusunda değerlendirmelerin yapılacağı program, saat 15.10'da yayınlanacak.[/font][/size][/color][/align]
[color=#154989][size=small][font=Arial, sans-serif]Ülke TV Canlı Yayın[/font][/size][/color]
Ara
(30-10-2015, 15:46)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satrançla büyüyorum projesi çerçevesinde uluslararası seminerler düzenlendiği belirtilmekte.
Bu seminerlerde konuşulan konuların, verilen konferansların sunulduğu, yazıldığı yerler, dergiler, kitaplar var mıdır acaba ? Faydalanmak istiyorum.
Satrançla Büyüyorum Derneğinin sitesinde bulamadım. Bilen bulan varsa bana yardımcı olabilir mi ?

Bir de ; TSF sitesinde Haziran 2015 deki konuyla ilgili değerlendirmelerin yapılacağını bildiren haberde Ülke TV Canlı Yayın şeklinde verilen linki bugün 16.30 da tıkladığımda Başbakanın seçim konuşması çıktı. Düzeltilebilir mi acaba ?

[color=#333333][size=small][font=Arial, sans-serif]Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Satrançla Büyüyorum Kulübü Derneği Başkanı Av. Halil İbrahim Sarı, 14 Haziran 2015 Pazar günü, Ömer Önder'in hazırlayıp sunduğu "Spor & Spor programının konuğu olacaklar.[/font][/size][/color]
[align=justify][color=#333333][size=small][font=Arial, sans-serif]Anasınıflarında Satrancın Yaygınlaştırılması projesi, amaç ve uygulamaları, Türkiye Satranç Federasyonu çalışma ve faaliyetleri konusunda değerlendirmelerin yapılacağı program, saat 15.10'da yayınlanacak.[/font][/size][/color][/align]
[color=#154989][size=small][font=Arial, sans-serif]Ülke TV Canlı Yayın[/font][/size][/color]

Sn.Feti,
Merhaba.
Çalıştayın genel toplantı ve bilgilendirme içereren bölümlerinin tamamı videoya çekildi.  Grup çalışmaları kendi içinde yapıldı. Bunların çekimleri galiba yapılmadı diye biliyorum. Genel çekimler You tube da var sanırım. Uluslararası Satranç Seminerleri diye geçiyor. Yayınlandığını bildiğim tek yer burasıdır. Satranç TV de de olabilir.

Ülke TV konusunda bilgim yoktur.

Saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
(30-10-2015, 17:11)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(30-10-2015, 15:46)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satrançla büyüyorum projesi çerçevesinde uluslararası seminerler düzenlendiği belirtilmekte.

Sn.Feti,
Merhaba.
Çalıştayın genel toplantı ve bilgilendirme içereren bölümlerinin tamamı videoya çekildi.  Grup çalışmaları kendi içinde yapıldı. Bunların çekimleri galiba yapılmadı diye biliyorum. Genel çekimler You tube da var sanırım. Uluslararası Satranç Seminerleri diye geçiyor. Yayınlandığını bildiğim tek yer burasıdır. Satranç TV de de olabilir.

Ülke TV konusunda bilgim yoktur.

Saygılarımla...

Sn. Feti,
 Bu gün yeni fark ediyorum ki, You Tube de "Satraç İle Büyüyorum " yazdığınızda karşınıza bir site ve ilgili linkler çıkacaktır. Ben özellikle çocukların gelişimi ile ilgili uzman konuşmalarını, derlenen animasyonları ve çizgi filimleri öneriyorum. Ayrıca çalıştay ile ilgili çalışmalar, küçük konferanslar da var.
İlginizi çekeceğini düşünmekteyim.
SELAMLAR.
- MATRANÇ -
Ara
Satrançla büyüyorum adlı siteyi enine boyuna incelemek, içerdiği bilgileri öğrenmek için bir dosyasını indirmek istedim.
Fakat virüs koruma programım "Dikkat bu indirme işlemi tehlikeli. İndirmek istediğiniz dosyada virüsler, casus yazılımlar, ve istenmeyen başka programlar tespit edildi." şeklinde ikaz etti.
Ve vazgeçtim bilgi sahibi olmaktan.
Ara
(30-10-2015, 19:32)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satrançla büyüyorum adlı siteyi enine boyuna incelemek, içerdiği bilgileri öğrenmek için bir dosyasını indirmek istedim.
Fakat virüs koruma programım "Dikkat bu indirme işlemi tehlikeli. İndirmek istediğiniz dosyada virüsler, casus yazılımlar, ve istenmeyen başka programlar tespit edildi." şeklinde ikaz etti.
Ve vazgeçtim bilgi sahibi olmaktan.

Virüs!
Şu sıralar uzak durmam gereken bir olay. Benim bilgisayarımda böyle bir sorun yok.
You Tube den izleyebilirsiniz belki.

Ama daha ötesi için de ne yapılabilir bilemiyorum.

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Bey,

Sizi Satrançla Büyüyorum Derneği ilgililerinden ayırıyorum.
Sizin şahsınıza, eğitmenliğinize, sporculuğunuza saygım bakidir.

İlgili proje kapsamında gerçekleştirilen uluslararası seminerde gündeme getirilen konular ve verilen konferanslar hakkında asıl adresinden bilgi edinmek istedim. Fakat ilgili adreste satranç seminerinin açılış konuşmasını yapan 3 zevatın toplam 25 dakikalık konuşmasından başka bir bilgi bulamadım.
Derneğin 4,5 ay önce gerçekleştirdiği en önemli etkinliği ile ilgili bilgileri asıl adresinden değil de şurda burda yazan internet sayfalarında aramam derneğe olan nötr düşüncemi olumsuza çevirmiştir.
Üstelik ilgili adreste yazılan başka bir konunun sayfalarını açıp okuma teşebbüsüm ise virüs ikazıyla son bulmuş ve derneğe olabilecek olan güvenimi sarsmıştır.

Kendilerine göre önemsenen projeyi kendilerinden, asıl adresten değil de ilgisiz yerlerden mi öğrenmeliyim ?
Kendilerinden, asıl adresten öğrenilmeye çalışıldığında da çıkmaz sokakla mı karşılaşmalıyım ?

Yoksa, proje sahipleri düşünce, bilgi, eylem paylaşmasını bilemeyecek kadar kendi içlerine kapanıklar mı ? Projelerinin herkes tarafından öğrenilip sahip çıkılmasını istemiyorlar mı ?
Yoksa projeleri baştan sakat ta öğrenilmesini mi istemiyorlar ?

Buna rağmen, ilgili adres düzeltilir (yani proje sahipleri projelerine sahip çıkar) ve herkesin bilgiye kolayca ulaşmalarını sağlarlarsa düşüncelerim değişebilir.

Saygılarımla,

Ara
Feti bey,
Herhalde sizin bilgisayarınızın güvenlik ayarları üst düzeye ayarlanmış. Ben tüm dosyaları hiç bir uyarı olmadan ve problem yaşamadan indirebildim.
Videolara bakınca da 20 civarında video var ve bunların tamamını youtube üzerinden izleyebiliyorsunuz. Sitede bunların linki de var. Seminer çalışmasına ben de katıldım. 1. gün çok değerli konuşmacılar konuya ilişkin görüşlerini ilettiler. İkinci gün yapılan 4 farklı seminerin sonuç raporları videoları da yine sitede mevcut. Bence bu yönüyle bakıldığında site oldukça şeffaf bir yaklaşım sergiliyor.
Proje uygulaması ile ilgili haberler de oldukça güzel. Proje ile ilgili haberlere baktığınızda bir çok kişinin olumlu şeyler söylediğini görüyoruz.
Bunlara rağmen sorun yaşıyorsanız, site yönetimi ile iletişim bölümünden irtibata geçerek, tüm belgeleri e mail yolu ile isteyebilirsiniz. Ben de bir kaç konuda site yönetimine yazdığım maillere kısa sürede ve doyurucu cevaplar aldım.
Proje ile ilgili başka kaynaklara ihtiyaç duymanıza bence gerek yok.
Sizin de olumlu düşünmeniz önemli... Başka bir tereddüt varsa onları da konuşabiliriz.
Böyle faydalı bir projeye dokümanlara ve konuşmalara baktıktan sonra sizin de katkılarınızı önemli...
Saygılarımla
Ara
(31-10-2015, 12:12)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey,

Sizi Satrançla Büyüyorum Derneği ilgililerinden ayırıyorum.
Sizin şahsınıza, eğitmenliğinize, sporculuğunuza saygım bakidir.

İlgili proje kapsamında gerçekleştirilen uluslararası seminerde gündeme getirilen konular ve verilen konferanslar hakkında asıl adresinden bilgi edinmek istedim. Fakat ilgili adreste satranç seminerinin açılış konuşmasını yapan 3 zevatın toplam 25 dakikalık konuşmasından başka bir bilgi bulamadım.
Derneğin 4,5 ay önce gerçekleştirdiği en önemli etkinliği ile ilgili bilgileri asıl adresinden değil de şurda burda yazan internet sayfalarında aramam derneğe olan nötr düşüncemi olumsuza çevirmiştir.
Üstelik ilgili adreste yazılan başka bir konunun sayfalarını açıp okuma teşebbüsüm ise virüs ikazıyla son bulmuş ve derneğe olabilecek olan güvenimi sarsmıştır.

Kendilerine göre önemsenen projeyi kendilerinden, asıl adresten değil de ilgisiz yerlerden mi öğrenmeliyim ?
Kendilerinden, asıl adresten öğrenilmeye çalışıldığında da çıkmaz sokakla mı karşılaşmalıyım ?

Yoksa, proje sahipleri düşünce, bilgi, eylem paylaşmasını bilemeyecek kadar kendi içlerine kapanıklar mı ? Projelerinin herkes tarafından öğrenilip sahip çıkılmasını istemiyorlar mı ?
Yoksa projeleri baştan sakat ta öğrenilmesini mi istemiyorlar ?

Buna rağmen, ilgili adres düzeltilir (yani proje sahipleri projelerine sahip çıkar) ve herkesin bilgiye kolayca ulaşmalarını sağlarlarsa düşüncelerim değişebilir.

Saygılarımla,

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Sn. Feti,[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Yaşamış olduğunuz sorunlar için size yardım konusunda arkadaşlarımı uyardım.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Elimden şimdilik bu kadarı gelmektedir.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Sorun yaşarsanız tekrar yardımcı olacaklardır.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Proje konusundaki samimi düşünceleriniz ve ciddi duruşunuz için teşekkürler.[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Seminer videolarına satranclabuyuyorum.org adresinden ulaştım.
Sorun bendemiydi, başka bir sorun varmıydı bilemiyorum.
Diğer dosyalara güvenlik ayarlarım orta seviyede olmasına rağmen hala ulaşamıyorum. Ancak bu aşamada önemli değil.
Esas amacım seminer videolarına ulaşabilmekti.
İlgilenenlere teşekkür ederim.
Ara
(01-11-2015, 11:32)Feti Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Seminer videolarına satranclabuyuyorum.org adresinden ulaştım.
Sorun bendemiydi, başka bir sorun varmıydı bilemiyorum.
Diğer dosyalara güvenlik ayarlarım orta seviyede olmasına rağmen hala ulaşamıyorum. Ancak bu aşamada önemli değil.
Esas amacım seminer videolarına ulaşabilmekti.
İlgilenenlere teşekkür ederim.

Sayın Hocam,
Hafta sonu SASEM'DE yim. Arzu ettiğiniz her an yardımcı olabilirim.
SELAMLAR.
- MATRANÇ -
Ara
Satranchaber.com sitesinde Ali Nihat yazıcı imzalı 16.12.2015 tarihli bir yazıda dikkatimi çeken bölüm:

"Satranç A.Ş.’yi kapatıp, satranç taşı kalıplarını özel şirketlere kiralayıp sonra da bu özel şirketlerden satranç takımı satın alan;"

İlk defa duyduğum bir konu; TSF nin şu zamana kadar dağıttığı malzemeler (Özellikle satranç takımları) gerçekten bu şekilde mi (TSF nin kiraladığı kalıplarla) yapıldı ?
Ara
Satranç ile büyüyenler var mı?
Ara
Var. Hırsızlar.
Ara
(17-03-2016, 11:54)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Var. Hırsızlar.

Genelden özele inebilir misiniz sn. by Jojo?
Mesela kim bu hırsızlar?
Ne çalmışlar?
Kimden çalmışlar?
Ne zaman çalmışlar?
Ne kadar çalmışlar?

Hırsızlık suçlaması ciddidir?
En az hırsızlık kadar haberi de ciddidir?

Ben bir ÖSF üyesi olarak öğrenmek isterim.
Bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Hırsız olabilirler, demiyorsunuz!

Bir hukukçu olarak,
Hırsızlar diyorsunuz!!

Lütfen dayandığınız belge ve kanıtları bize de sunar mısınız?

Eğer bizi aldatmıyorsanız tabi.

Selam,sevgi ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
TSF büyümeye çalışıyordu bir ara...

Ankara- Çankaya da bir yer almıştı...

Akibeti ne oldu?   Satranç takımı dağıtmaktan arsa, mülk vs ne varsa bir köşeye mi atıldı?

Bilen var mı?   Wink
Ara
http://www.satranclabuyuyorum.org/hakkimizda/

Yönetim Kurulu isim listesi kaldırılmış ?

Cool
Ara
Kasım Yekeler TSF yönetiminden çıkartıldığına göre, bu dernekte aynı soyadı taşıyan kişi ne oldu?

Bunlar ilgi çekici gelişmeler olmakla birlikte beni asıl bu derneğin şeffaf olmaması ilgilendiriyor.
Ara
http://satranchaber.com.tr/tsf-nin-paralelleri-3/
Ara
(06-09-2016, 12:05)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://satranchaber.com.tr/tsf-nin-paralelleri-3/

Sayın Hocam,
Lütfen kızmayın ama bu durumda hepimiz bir şekilde FETÖ cü oluyoruz.

Ben cadı avını ve bu oportünist yaklaşımı asla kabul etmiyorum!
Kuru başka, yaş başkadır!

BUNU AÇIKÇA VE MERTÇE ORTAYA KOYALIM !

Selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi