TOPLUMDA KADININ ROLÜ ve ÜLKE SATRANCINA YANSIMASI
(18-07-2015, 02:47)Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey,
Konuyu biraz daha geniş açıdan ele almaya ne dersiniz?
"Tarih Öncesi Dönemden Beri Dünyada Kadının Toplumlardaki Yeri ve Türkiye Özelinde Gelişim Aşamaları" gibi bir başlıktan ele alsak daha kapsamlı irdeleyebilecektik diye düşünüyorum. Bize bu kadarı yetmez! Big Grin

Oktay Bey,
Ben hiç bir şeyi saptırmıyorum.
Konuya girişinizden bakış açınızın ciddiyeti ortaya çıkıyor.

Ya yazılanları geçiştirerek okudunuz ya da fark etmediniz.

Ben öncelikle Yakup BAYRAM'IN tespitine katılarak bu konuda kendisini açıkça destekledim.

Yazdıklarım kendisinin sorusuna cevap niteliğinde değildir.
Bunu da kaçırmışsınız.

Yazdıklarım konunun daha genelini ilgilendiren etmenlerinin ortaya konuşudur.
Tek başına bir çözüm değildir!
Ben sadece satranç ortamı içinde bu konunun çözülemeyeceğini söyledim. Bu fikrimin arkasındayım.

SANIRIM SİZ AKSİNİ SAVUNUYORSUNUZ.

Gelecek endişesinden bahsettim.
Her kız çocuğunun Betül, Emel, Melodi, Kübra, Nezihe gibi şartlara sahip olamayacağından bahsettim.
Kültürel,sosyolojik, mesleki ve politik açılardan ele aldım.
Siz her ne kadar ilgisiz bulsanız da anatomik, psikolojik ve fizyolojik etkileşimlerinden bahsettim.

Yazdıklarımın konuyla alakalı olmadığını, saptırıldığı söyleminde bulunmak kolaycılığı yerine hangilerinin bu sonuca etki etmediği gibi ciddiyet içeren bir yaklaşım beklerdim sizden.

Yazdıklarım ülkemiz gerçeği içinde yaşanan ve sonuçları gözlenen bir süreçtir.
Tüm bunlar YAKUP BAYRAM'IN haklı olan sorusuna geniş kapsamlı toplumsal kaynak teşkil eder.
Ben kendisine tespit aşamasında katılıyorum. Bu sizin için önemli olmayabilir.

Bunları es geçerek konuyu saptırma noktasına getirdiğimi söylemenizi bir eğitimci kişinin yaklaşımı olarak görmemi bekleyebilir misiniz?
Yazdıklarımın hangisi yanlıştır?
Açıklar mısınız?
...

Yazdıklarımdan hangisinin 14-16-18-20 yaş bayanlarda daha fazla ve kaliteli sporcu olmasına engel teşkil edip etmediği konusunda fikrinizi bilmek isterim.
...

Bir tespit yapılmış, tepki dile getirilmiş. Güzel, katılıyorum.
Önerilerimi de sıraladım.

Dışarıdan (yanlış anlaşılmasın kendimi kastediyorum, kurum içinden birisi olarak) gazel okumuyorum, dikkat buyurun lütfen. Bunun bir anlamı olmalıdır.

Yazdıklarınızda öz önerileriniz de olmalıdır.
Bana Çin'den örnek vermeyin. O ülke ile TÜRKİYE arasında sadece binlerce km. farkı yok.

Ben sizin gerçekçi tespit ve önerilerinizi dinlemek, destek olmak isterim.
Buyurun.

(18-07-2015, 02:47)Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://en.chessbase.com/post/us-junior-c...nship-2015

Yazınızda kaynak gösterdiğiniz bu bölümü inceledikten sonra acele edip hemen yazdım.
Bu bölümden sonraki fikirlerinizi okumadan...
Yeni fark ediyorum. Kusura bakmayın.
Beklediğim bazı çözüm önerileriniz var.
Gazoz turnuva benzetmesi dışında ben hiç birine karşı çıkmıyorum.

Bilgilerinize sunarım.

Selamlar...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi