Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları
Pes yani.

Son yazımda nazik olmaya çalışarak, kirlilikten bahsettim bu ne şimdi?

Kendini yiyip bitirmene gerek yok Fahri_17 kartvizitini alırsın, mutlaka verirler.

Senin gitmeye çalıştığın yerden geldiğimi unutma.

Kişiselleştirme dozunu iyi ayarla.
Ara
(30-07-2015, 17:38)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Pes yani.

Kendini yiyip bitirmene gerek yok Fahri_17 kartvizitini alırsın, mutlaka verirler.

[color=#0000CD][size=medium][color=#0000CD][i][b]Tamamen aynı belgelerdeki diğer rakamlara göre yazmıştım.
Bu da işinize gelmedi.

Oysa tartışılmış ve ibra edilmiş bir karara bir nevi temlik koymaya çalışıyorsunuz. Orada da göremedik sizi. Yoksa katılmış mıydınız?

Ben size bir cevap vermeyeceğim.
Ben bir yere gitmeye çalışmıyorum. Geldiğiniz yerde de gözüm yok.

[color=#FF0000]Bunu söylediğiniz için yazmak durumundayım.[/color]

Ben sadece arkadaşlarımla birlikte geminin içindeyim. Son zamanlarımızdaki çalışmalarımız zaten sizin görev alanınızda geçti. Ne yapıp yapmadığınızı iyi biliyoruz. Kurul arkadaşlarınız da biliyor...

Üyelere açıklamadınız, ben de açıklamam o zaman.
Özelinize de karışamayız değil mi?

Forum aracılığı ile TSF den istediğiniz kişiden istediğiniz konuda cevap alabilirsiniz.

Valla o kişiyi ben de merak ediyorum.

Yakup Hocam,

Kendi kendinize bir devri kapattınız.
Size güvenerek görev veren insanlardan kendi sebeplerinizce uzaklaştınız.
Kurulunuzu çalıştırmadınız.
Kurul üyeleriyle hiç bir araya geldiniz mi, görev bölüşümü yaptınız mı?
Kurulunuzu toplamadınız.
Planlama yapmadınız.
Yaptığımız planlamalarda görev aldınız. Elinize sağlık.
Ama son zamanlarda takındığınız tavrı beğenmiyorum. Etik de bulmuyorum.

Çok eskiden beri zaten devam eden sorunları ve çok uzun zamandan beri de bu ÖSF tartışılan konuları yeniden gündeme getirerek ne'ye ve nasıl çözüm getireceğinizi anlamak zor.

[size=large][color=#FF4500]BİRLİKTE ÇALIŞTIĞINIZ SPORCULARIN NEREDEYSE HEPSİ TÜRKİYE YAŞ GRUPLARI YARIŞMALARINDA ORTAYA ÇIKMIŞ VE BOY VERMİŞ ONURLU ÇOCUKLARDIR.[/color][/size]

Siz çalışmalarınızın çoğunda onlarlaydınız.
Onları bir çok kez müsabakalara götürdünüz.
Bunu inkar edemezsiniz.

Neden aramızdayken bunları tartışmaya açmadınız?
Ben ise bu tartışmaları yeri geldiğinde kurullarda, yeri geldiğinde de ÖSF da tartıştım.
Asıl siz benim durduğum yere gelmeye çalışıyorsunuz bu anlamda.
Aramızdaki fark siz terk edince gündem açtınız.

Ben ise zaten gündemin içindeyim, terk etmedim, kaçmadım, nankörlük de yapmadım. Eksiklerimiz yok mu?
Çok!
Ama bırakıp gitmek, bende yok!

İçinde yıllardır çalıştığınız bu kurumu böylesine nankörce meze yapmanızı, aklı selime davet ettiğim her yazımda da, forumda ismini bile söylemekten aciz insanların konuşma tarzını benimsemenizi bir satranççı olarak kabul edemiyorum.

[color=#FF0000]Bazı gerçekleri istediğiniz kadar toprağa gömüp saklayın.
Onlar günü geldiğinde her yerden fışkıracaklardır.[/color]

[color=#9400D3]O zaman yanınıza bakınca sanal kişiliklerin size sırıtan yazılarını bulacaksınız. [/color]

Hoşça kalın Yakup Hocam.
[/color][/size]

[/b][/i][/color]

[color=#0000CD]Belki işe yarar;

Bakın ne yazmışım vaktı zamanında;

ANTALYA- 2014 (12-02-2014, 13:17)

Değerli arkadaşlar,
Antalya'da bulunduğum iki hafta boyunca (25.Ocak- 8.Şubat 2014) gözlemlerimi ve düşüncelerimi paylaşmak isterim.

Görüş, eleştiri ve önerileriniz değerlidir.

....

*** Türkiye Küçükler Şampiyonası yine aynı yerde yapılmıştır. Yapılan yerin bir otel oluşu ve konaklama koşulları söz konusu olunca ister istemez ekonomik şartlar da gündeme gelmektedir. Bu durumda katılamayan bir çok değer de ortaya çıkamamaktadır.
Tüm bunlara katılıyorum.

*** Bununla ilgili olarak TÜRKİYE ANTRENÖRLER DERNEĞİ'NİN Antalya'da yapmış olduğu çok önemli bir toplantı var. Konu burada da gündeme gelerek olumlu olduğuna inandığım çözüm önerileri görüşülmüştür. Konu ile ilgili olarak toplantıyı düzenleyici arkadaşlarımız gerek görürlerse açıklama yapabilirler. Öncelikle onların konusu olduğu için detaylara girmeyeceğim.
Ancak toplantının aynı tarihlere denk düşmesi benim için son derece olumludur.

*** Bu turnuva bir başka ortamda da olabilirdi elbette. "Katılımcılar bu kadar para ödemeyebilirlerdi" diyen arkadaşlarımıza da katılıyorum.
Sağlık, beslenme, dinlenme, uyku, hazırlanma, ulaşım, değişik ortam ve mekanlardan faydalanma, bir arada kalabilme, zaman, çok amaçlı ve geniş katılımlı toplantılar, eğlence, doğa, ısınma, ara ikram, spor yapabilme, kafeterya da bekleyebilme, güvenli buluşma noktası belirleyebilme, bakımları düzenli yapılan tuvaletler, düzenli su ihtiyacı karşılama, seyirci ile iletişimin kesilmesi, güvenlik,...vb. tüm diğer ihtiyaçlar düşünüldüğünde..
başka bir yer bulalım...
Nereyi bulacaksınız?
Geçen sene de sordum. Ama uygulanabilir çözümü ben mi kaçırdım okumadım acaba?
Otele bir kişi için ödediğimiz rakamlara, bu ikinci bir yer için, örneğin; beslenme, ulaşım, zaman, sağlık gibi temel ihtiyaçlarımız için de zaten ayrı bir parayı ödeyerek de aynı toplamlara ulaşabiliyorlar.
Herkes tek başına gitmiyor.
Tek başına gidince en ekonomik harcama rakamlarına ulaşmakta özgürsünüz. Ama başka insanların sorumluluğunu taşıyan insanlar da var. Ve onların aradığı başka hizmetler...

*** SADECE SATRANÇ TURNUVASI YAPILMIYOR!
Değişik sosyal içerikli etkinlikler ve buluşmalar var. Sn. Üstün DÖKMEN, sn. Turgay BİÇER ve sn. İsmet Murat ATIL' IN toplantıları katılımcılar açısından çok verimli ve yerinde geçti. Hepsine katılarak gözlemde bulundum.

*** 2. Şubat 2014 tarihinde Görme Engelliler Yarışması da programa alınmıştı. Bunu olumlu bir gelişme olarak görüyorum.

*** Birincisinde 3 üyenin katıldığı ama Antalya'da düzenlenen toplantıda 21 üyenin katıldığı TÜRKİYE SATRANÇ ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ'NİN toplantısı son derece olumlu geçti.

*** Kurul Başkanları toplantısında yeni öneriler görüşüldü ve değerlendirildi.

*** KKTC ile işbirliği toplantısı, başkanlar ve YK düzeyinde yapıldı. Bu toplantının eğitim ve organizasyon konularında çok verimli geçtiğine tanık oldum.

*** Satranç Antrenörleri ve sporcuları için çığır açacağına inandığım Rus Sovyet Ekolü Satranç Eğitim Programı CONVEKTA LTD ile temsilci düzeyinde sn. Dimes HAK ile tanıştım. Eğitim Programının tanıtılması için antrenör kimliğimle elimden gelen katkıyı sunmaya hazırım. Kendisinin tanınması için TSF ile ilgili bağlantıyı kurma çabam bu tarihlerde olmuştur.

*** Satranç Antrenörlüğünde olmazsa olmaz kabul edilen BİLGİSAYAR KULLANIMI ve TEKNOLOJİK EĞİTİM konusunda antrenör eğitimi için sn. Gökhan NARMAN ile Ankara da birincisi düzenlenecek olan seminer için ilk adım yine Antalya'da atıldı.

Eleştirilerim de var!

*** 9 tur az geliyor. Tur sayısı seçme turnuvası da olsa yeniden programlanmalı.

*** Final aşamasından önce bölgelerde ön elemelerin düşünülmesi yapılandırılması uygundur.

*** 5-9, 6-10, 6-11, 7-11 gibi yeni hızlandırılmış sistemler düşünülmelidir,

*** 7-8 yaş grubu için rekabetçi ortamda yarışmak sporcuların büyük bir oranı için uygun değil.

*** Yarışma ortamını şenlik ortamında yapmak ve notasyon yazımını özellikle 7 yaş için esnek tutmak düşünülebilir.

*** Yarışma içinde satranç sporculuğu için 7-8 yaş grubunda uygun gelişim göstermiş sporcular seçilerek ayrı bir standartta birincilik düzenlenebilir.

*** 7-8 yaş grubunun turnuvası ortam olarak kesinlikle ayrılmalıdır.

*** Canlı yayınlarda yayının makul bir süre sonra başlaması bazı olumsuzluklara çözüm olabilir.

*** Yarışmada bir boş gün düzenlenebilir.

*** Özellikle TÜRKİYE KUPASI yarışmaları öncesinde olduğu gibi çeyrek final, yarı final ve final olarak düşünülebilir.

*** Final mutlaka 14-18 kişi arasında, döner sistem olmalıdır.

*** Finale bir önceki yılın Türkiye Kupası sahibi sporcu da kontenjandan alınmalıdır.

Saygı ve selamlarımla...
[/color]
- MATRANÇ -
Ara
Tahrik edici tavırlar ve kirlilik yaratıcı yazılarla, özellikle benim yazılarımı, örtmeye yönelik çabalar içerisinde olan Aşkın Taşan, bu forumu kullanılamaz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

TSF nin bünyesinden gelmeden ve her defasında TSF savunucusu olmadığını iddia etmesine rağmen, bilinçli olarak beni hedef alıp kendi seviyesine düşürmeye çalışmaktadır.

Ben bu tip davranışların prim yapma ve politik olarak üst makamların gözüne girmek için yapıldığının çok net bir şekilde farkındayım.

Düşünce ve fikir paylaşımını sabote eden, bu şahsı burada protesto ediyorum.

Son örnek :Taekwondo'dan girip Marsel İlhan'dan çıktığı alakasız son yazısıyla, bu konu başlığında oluşabilecek fikirleri örterek, bezdirme politikası izlemektedir.

Bakınız minikler Taekwondo yarışmaları ne kadar sürüyormuş.

http://www.performanstaekwondo.com/index...&Itemid=50
Ara
(30-07-2015, 19:55)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tahrik edici tavırlar ve kirlilik yaratıcı yazılarla, özellikle benim yazılarımı, örtmeye yönelik çabalar içerisinde olan Aşkın Taşan, bu forumu kullanılamaz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

TSF nin bünyesinden gelmeden ve her defasında TSF savunucusu olmadığını iddia etmesine rağmen, bilinçli olarak beni hedef alıp kendi seviyesine düşürmeye çalışmaktadır.

Ben bu tip davranışların prim yapma ve politik olarak üst makamların gözüne girmek için yapıldığının çok net bir şekilde farkındayım.

Düşünce ve fikir paylaşımını sabote eden, bu şahsı burada protesto ediyorum.

Son örnek :Taekwondo'dan girip Marsel İlhan'dan çıktığı alakasız son yazısıyla, bu konu başlığında oluşabilecek fikirleri örterek, bezdirme politikası izlemektedir.

Bakınız minikler Taekwondo yarışmaları ne kadar sürüyormuş.

http://www.performanstaekwondo.com/index...&Itemid=50

[color=#0000CD]Yani bir yazı ancak bu kadar yanlış anlaşılır.
Tabi sonuçta da rüya görülür.

Gerçek rakam ve belgelere dayanan hiçbir yazım kirlilik yaratmıyor.
Bilakis ortalığı aydınlatıp bazı oyunları da bozuyor.

Hemen protesto!

Hocam inanın ki saçmalamışsınız.

Söz konusu örnek yazı yine bu sütunlarda yer almıştı.
KAYNAK VERDİM AMA GÖREMEDİNİZ.
Aynı yazıda TSF nin aynı harcama kalemleri bir başka federasyon ile kıyaslanmıştı.
SİZİN VERDİĞİNİZ RAKAMLAR DA KULLANILARAK...
BU KONUYU ÖRNEKLEME SEBEBİ BUYDU.

Bütçeden yapılan harcamaların çocuklara dönüp dönmediğini sorgulamıştınız.
Katılım ücretlerinin fazlalığından şikayet eden üyelerimiz olmuştu.
Öneri getirmediğimi, saptırdığımı söylediniz.

Okumuyorsunuz ve anlamıyorsunuz kardeşim.
Sanıyorsun ki sadece sana cevap veriyorum.

Yazılar orada ve sen okumuyorsun. Sadece kendine cevap istiyorsun.
Herkese cevap yazılınca da SABOTE edildiğini söyleyip ucuzca protesto etmeye kalkıyorsun.
Verdiğin örnek haber de beni doğruluyor, dikkatli oku!
Varsa eğer başka haber bul!

Yazdıklarımın hangisi yanlış?
Aynı federasyon KAÇ GÜN YARIŞMA İÇİN KAÇ EURO KATILIM BEDELİ ALMIŞ OKUSANA...

BİRİSİ DAHA AZ GÜN İÇİN DAHA ÇOK KATILIM BEDELİ ÜSTELİK EURO ÜZERİNDEN, DİĞERİ DAHA ÇOK KATILIM GÜNÜ İÇİN NEREDEYSE YARISININ YARISI...
Oradakilerde bizim çocuklarımız değil mi?
Onları kim savunacak?
...

Birini EURO ile çarp TÜRK parasına çevir ve diğerinden çıkart.
Sonra da TSF ile karşılaştır.
ARADAKİ FARKI DA BİZE SÖYLE HOCAM.

Hesaplayamayacaksan katılım ücretini soran arkadaşlara cevabıma karışma.

Oradaki görevli personel ile bizim turnuvalarımız bir midir? Hakem sayıları bir midir? Bütçe nereden oluşacak?

Yarın,

[b]TSF YÖNETİM KURULUNA ALINMAMI İSTEYEN DİLEKÇEMİ YAZACAĞIM!

Sizi kırmamak için...

[/b]
[/color]
- MATRANÇ -
Ara
Türkiye minikler tekvando şampiyonasında euro üzerinden katılım ücreti alındığıyla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım. Üstelik turnuva tüzüğünde dereceye giren sporcu ve belli sayının üstündeki kafilelerin antrenörlerinin harcırahlarını nasıl alabilecekleri ve dereceye giremeyen sporcuların da il müdürlükleri kanalıyla bu haklarını kullanabilecekleri belirtilmiş. Çanakkale gibi çok çeşitli konaklama olanaklarının olduğu bir-iki gecelik konaklamanın yeterli olacağı bir organizasyon. Yarın ilgili federasyonu arayarak sporculardan herhangi bir ek ücret talep edilip edilmediğini tam olarak öğreneceğim.

Euro üzerinden katılım ücreti alınan turnuva, Turkish Open isimli uluslararası bir organizasyon. İstanbul Open Satranç yarışmasında olduğu gibi yabancı katılımcılar düşünülerek Euro üzerinden bir katılım ücreti talep edilmiş.

Sorulması gereken, Türkiye Yaş Grupları Satranç turnuvasına katılmak için 1 hafta anne ya da babasıyla çoğunluğu 5 yıldızlı otellerin olduğu bir bölgede Antalya'ya giden ve Türkiye Minikler Tekvando turnuvası için çok geniş konaklama seçeneğinin olduğu Çanakkale'ye 1-2 günlüğüne giden çocuklarımızdan hangilerinin o sporu yapmasının daha kolay olduğudur?
Ara
(30-07-2015, 19:26)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [quote='Miyazaki' pid='20405' dateline='1438270728']
Pes yani.

Sayın Aşkın Taşan beyin ne kadar kirlilik yaratmaya ve taciz etmeye çalıştığını bana ithafen yazdığı son yazısını şahsım tarafından yanıtlamaya çalıştım, kırmızı ile yazdıklarım kendi yorumum ve hislerimdir. Konuları saptırmak ve forumu kirletmek , kişilerin ne düşündüklerini açıklamasına fırsat vermeyen bu kişiyi tekrar protesto etmekte bir mahsur görmüyorum.

[color=#0000CD][i][size=medium][color=#0000CD][i][b]Tamamen aynı belgelerdeki diğer rakamlara göre yazmıştım.
Bu da işinize gelmedi.
[color=#FF0000]Ne işime gelmedi? (Kirlilik)[/color]
Oysa tartışılmış ve ibra edilmiş bir karara bir nevi temlik koymaya çalışıyorsunuz. Orada da göremedik sizi. Yoksa katılmış mıydınız?
[color=#FF0000]Ne tür fikirler olduğu henüz açıklanamadı maalesef.
[color=#FF0000](Kirlilik var.)[/color][/color][/color]

Ben size bir cevap vermeyeceğim.
Ben bir yere gitmeye çalışmıyorum. Geldiğiniz yerde de gözüm yok.
[color=#FF0000]Bravo!![/color]

[color=#FF0000][color=#0000CD]Bunu söylediğiniz için yazmak durumundayım.[/color][/color]

Ben sadece arkadaşlarımla birlikte geminin içindeyim. Son zamanlarımızdaki çalışmalarımız zaten sizin görev alanınızda geçti. Ne yapıp yapmadığınızı iyi biliyoruz. Kurul arkadaşlarınız da biliyor...
[color=#FF0000]Neyi biliyorsun, ne demek istiyorsun açıkla bilelim. (Kirlilik ötesi unsur var: Şahsımı hedef haline getirmeye çalışıyor.)
[/color]

Üyelere açıklamadınız, ben de açıklamam o zaman.
Özelinize de karışamayız değil mi?
[color=#FF0000]Cümleyi Anlayan varmı? (Kirlilik ve ne olduğu belli olmayan çamur atma eylemi.)[/color]

Forum aracılığı ile TSF den istediğiniz kişiden istediğiniz konuda cevap alabilirsiniz.

Valla o kişiyi ben de merak ediyorum. [color=#FF0000]??[/color]

Yakup Hocam,

Kendi kendinize bir devri kapattınız.
Size güvenerek görev veren insanlardan kendi sebeplerinizce uzaklaştınız.

Kurulunuzu çalıştırmadınız.
[color=#FF0000]Sana ne! (Kirlilik ve seviyesizlik.)[/color]

Kurul üyeleriyle hiç bir araya geldiniz mi, görev bölüşümü yaptınız mı?
Kurulunuzu toplamadınız.
Planlama yapmadınız.
Yaptığımız planlamalarda görev aldınız. Elinize sağlık.
[color=#FF0000]Tüm bunlardan sana ne ! (Seviyesizlik ve kirlilik.)[/color]

Ama son zamanlarda takındığınız tavrı beğenmiyorum. Etik de bulmuyorum.
[color=#FF0000]Yok artık bak buna üzüldüm.(Kendi seviyesini yükseltme çabaları)[/color]

Çok eskiden beri zaten devam eden sorunları ve çok uzun zamandan beri de bu ÖSF tartışılan konuları yeniden gündeme getirerek ne'ye ve nasıl çözüm getireceğinizi anlamak zor.
[color=#FF0000]Dava dosyası kapanmıştır hükmü,kendini hakim gibi hissediyor olamalı...(Kendini çok değerli rütbede görme durumu.)[/color]

[color=#0000CD]BİRLİKTE ÇALIŞTIĞINIZ SPORCULARIN NEREDEYSE HEPSİ TÜRKİYE YAŞ GRUPLARI YARIŞMALARINDA ORTAYA ÇIKMIŞ VE BOY VERMİŞ ONURLU ÇOCUKLARDIR.[/color]

[color=#FF0000]Bunun konuyla ilgisini anlayan var mı? (Kirlilik.)[/color]

Siz çalışmalarınızın çoğunda onlarlaydınız.
Onları bir çok kez müsabakalara götürdünüz.
Bunu inkar edemezsiniz.
[color=#FF0000]Yok canım daha neler, ben mi götürmüşüm? bak sen. (Kirlilik)[/color]

Neden aramızdayken bunları tartışmaya açmadınız?
[color=#FF0000]Sen kimsin? Seninleyken ne yapacağım? Bay sorun çözücü müsün?? 20 yıl çalıştığım kurumda sen ne zamandan beri varsın?(Kendini daha değerli gösterme isteği)[/color]

Ben ise bu tartışmaları yeri geldiğinde kurullarda, yeri geldiğinde de ÖSF da tartıştım.
Asıl siz benim durduğum yere gelmeye çalışıyorsunuz bu anlamda.
[color=#FF0000]Aha bu da varmış kaderimde. (Kirlilik ve kişilik bölünmesi bir arada.)[/color]

Aramızdaki fark siz terk edince gündem açtınız.

Ben ise zaten gündemin içindeyim, terk etmedim, kaçmadım, nankörlük de yapmadım. Eksiklerimiz yok mu?
Çok!
Ama bırakıp gitmek, bende yok!
[color=#FF0000]Benimle aynı seviyeye geldiğini ispatlama çabaları, artık ne derseniz deyin.[/color]

İçinde yıllardır çalıştığınız bu kurumu böylesine nankörce meze yapmanızı, aklı selime davet ettiğim her yazımda da, forumda ismini bile söylemekten aciz insanların konuşma tarzını benimsemenizi bir satranççı olarak kabul edemiyorum.

[color=#FF0000]Bana ne? Kabul etme? Yaşadıklarımı bilmek zorunda değilsin,kendi işinle uğraş,her konuya maydanoz olup durmana gerek yok. Kurumla uğraşmam, eşeklerin bile anırmasına sebep olacak kadar belirgin iken, sen ne yorumu yapıyorsun kendi kendine... (seviyesizlik ve kirlilik.)[/color]

[color=#0000CD]Bazı gerçekleri istediğiniz kadar toprağa gömüp saklayın.
Onlar günü geldiğinde her yerden fışkıracaklardır.[/color]

[color=#FF0000]Bu ne? Gizem sanatı! bunu takdir ettim. (Kirlilik ve prim yapma isteği...)[/color]

[color=#9400D3]O zaman yanınıza bakınca sanal kişiliklerin size sırıtan yazılarını bulacaksınız. [/color]

[color=#FF0000]Bay müneccim. Ben artık oldum, satranç duayeniyim, her şeyi çözdüm,erdim demek istiyor herhalde... [/color]

Hoşça kalın Yakup Hocam.

[/color]
Ara
Aşkın Taşan yazmış:

Eleştirilerim de var!

*** 9 tur az geliyor. Tur sayısı seçme turnuvası da olsa yeniden programlanmalı.

*** Final aşamasından önce bölgelerde ön elemelerin düşünülmesi yapılandırılması uygundur.

*** 5-9, 6-10, 6-11, 7-11 gibi yeni hızlandırılmış sistemler düşünülmelidir,

*** 7-8 yaş grubu için rekabetçi ortamda yarışmak sporcuların büyük bir oranı için uygun değil.

*** Yarışma ortamını şenlik ortamında yapmak ve notasyon yazımını özellikle 7 yaş için esnek tutmak düşünülebilir.

*** Yarışma içinde satranç sporculuğu için 7-8 yaş grubunda uygun gelişim göstermiş sporcular seçilerek ayrı bir standartta birincilik düzenlenebilir.

*** 7-8 yaş grubunun turnuvası ortam olarak kesinlikle ayrılmalıdır.

*** Canlı yayınlarda yayının makul bir süre sonra başlaması bazı olumsuzluklara çözüm olabilir.

*** Yarışmada bir boş gün düzenlenebilir.

*** Özellikle TÜRKİYE KUPASI yarışmaları öncesinde olduğu gibi çeyrek final, yarı final ve final olarak düşünülebilir.

*** Final mutlaka 14-18 kişi arasında, döner sistem olmalıdır.

*** Finale bir önceki yılın Türkiye Kupası sahibi sporcu da kontenjandan alınmalıdır.

Saygı ve selamlarımla...

[color=#FF0000]Bakın bunlar konuyla alakalı ve dikkate değer notlar, oturup konuşulacak konular.
Şu kadarını bilin: Buna benzer öneriler için TSF yönetimi ile çok mücadele ettik. Sonuç sıfır.
Sistemleri işlediği sürece kimse umurlarında değil.[/color]
Ara
(30-07-2015, 20:58)Erşan Gökerman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye minikler tekvando şampiyonasında euro üzerinden katılım ücreti alındığıyla ilgili hiç bir bilgiye ulaşamadım. Üstelik turnuva tüzüğünde dereceye giren sporcu ve belli sayının üstündeki kafilelerin antrenörlerinin harcırahlarını nasıl alabilecekleri ve dereceye giremeyen sporcuların da il müdürlükleri kanalıyla bu haklarını kullanabilecekleri belirtilmiş. Çanakkale gibi çok çeşitli konaklama olanaklarının olduğu bir-iki gecelik konaklamanın yeterli olacağı bir organizasyon. Yarın ilgili federasyonu arayarak sporculardan herhangi bir ek ücret talep edilip edilmediğini tam olarak öğreneceğim.

Euro üzerinden katılım ücreti alınan turnuva, Turkish Open isimli uluslararası bir organizasyon. İstanbul Open Satranç yarışmasında olduğu gibi yabancı katılımcılar düşünülerek Euro üzerinden bir katılım ücreti talep edilmiş.

Sorulması gereken, Türkiye Yaş Grupları Satranç turnuvasına katılmak için 1 hafta anne ya da babasıyla çoğunluğu 5 yıldızlı otellerin olduğu bir bölgede Antalya'ya giden ve Türkiye Minikler Tekvando turnuvası için çok geniş konaklama seçeneğinin olduğu Çanakkale'ye 1-2 günlüğüne giden çocuklarımızdan hangilerinin o sporu yapmasının daha kolay olduğudur?

Taekwondo Festival 2015
Yayınlanma Tarihi : 06.01.2015 - 20:02:43

(İlgili federasyonun sayfasından alınmıştır.)

1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası 7-8 Şubat 2015, 3. Avrupa Takımlar Taekwondo Şampiyonası 10-11 Şubat 2015 ve Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open) ise 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında Antalya'da yapılacak.

TURKISH OPEN 2015 KATILIM ÜCRETİ
Sporcular söz konusu turnuvalara kendi imkanlarıyla yada kulüp veya il müdürlükleri imkanlarıyla katılabileceklerdir.
Sporculara federasyonumuzca herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.
MÜSABAKAYA KATILACAKLAR KAYIT ANINDA KATILIM ÜCRETİ OLAN
75 EURO (€)'YU FEDERASYONUMUZ GÖREVLİLERİNE MAKBUZ KARŞILIĞI ÖDEYECEKLERDİR.
( YALNIZ EURO KABUL EDİLECEKTİR )
[color=#0000CD]
Erşan Bey,
Aslında her şey açık.

Federasyonların hepsinin de gelire ihtiyacı var.

Ülkemizde sizinde benim de aklımıza gelebilecek en olumlu seçeneklerin uygulanma olanağı var mıdır?

Devletin bunları üstlenmesi gerekirdi.

Yer göstermesi gerekirdi.
Tüm masrafları olmasa bile çok önemli bir kısmını karşılaması gerekirdi.
Öğrencilik yıllarınızı hatırlayınız.
Gidiş dönüş, konaklama ve yemek ihtiyaçlarınız karşılanmıyor mu idi.
Bu devletin çocukları değil mi hepsi?
Neden bütçesinden ayırmaz ki?
Çok politik sebepler var ki hiç girmeyeyim, çan kulesinde bekleyenler var biliyorum.

İlgili sayfadan sadece küçük bir kısmı alıntıladım.

Otel fiyatlarına girmedim bile.
Açıp bakınca görebilirsiniz.

Çanakkale'de şu an bir şampiyona yapılıyor.
Ancak sadece bir kriterle (katılımcı sayıları ile-gün sayıları ile)
kıyaslamanız ne kadar doğrudur?

Son zamanlarda Gençler Türkiye Şampiyonasını Çanakkale'ye alınması benim önerimdi.Burada ilk kez açıklıyorum.
Kararlılıkla ve ısrarla takip ettim.Sonunda kabul gördü bu teklifim.
Sırada Üniversiteleri almaya çalışacağız.

Konaklama sıkıntısı yok. Neredeyse her bütçeye uygun.

YAPILACAK GÜÇLÜ GÖRÜŞMELERLE BEDAVA BİLE YAPILABİLİR Kİ GEÇMİŞTE ÇANAKKALE BUNU ÇOK YAPTI.
...

Burhaniye de benim önerimdi. Bunu da yazmazdım.
Ama yazmamın bir sebebi var.

İnsanlar her şeyi kendi kafalarındaki gibi zannediyorlar.
Oysa gerçekler başkadır. Buraya kendimizle ilgili her çabamızı, her şeyi yazamıyoruz.

Kavga ve dövüşle olmaz. Böyle muhalefet olmaz. Anlamaya çalışmadan hiç olmaz.
Ben en başından beri Yeniden Yapılanma dedim.
HAKKANİYETLİ GENEL KURUL DEDİM.
TSF nin içinden biri olarak.
Hala aynı duruş ve görüş noktasındayım.
...

Yaş Grupları ya da Küçükler Şampiyonası ilk çıkış yıllarındaki gerekçesini kaybetmiştir.
Artık bölgesel olarak yayılmalı ve finali de daha merkezi bir yerde yapılmalıdır.

Bunu ilk kez söylemiyorum.
[/color]
- MATRANÇ -
Ara
Bu kadar para, bu insanlardan kazanılıyor, karşılığı nedir??

Yurt içi kamp giderleri = 74.902 TL

Altyapı çalışmaları giderleri (Neler olduğu belli değil) = 341,479 TL

Eğitim Giderleri (Neler olduğu belli değil) = 336,823 TL

Yazdığım 3 kalem çocuklarımıza geri dönme ihtimali olan kalemlerdir.

Altyapı çalışmalarının içinde 18 yıl bizzat bulunan kişiyim, TSF de çalıştığım dönemde altyapı için izin verilen çalışmaların yetersizliğinden hep şikayetçi olmuş ve bu konuda yönetimle mücadele içerisinde bulunmuş bir kişi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Her türlü özveriyi göstererek milli takım havuzuna girmeye çalışan çocuklarımızı yönetimin "yapalım da aradan çıksın" zihniyetiyle zoraki düzenlenen 1-2 kampı bekliyor, ötesi yok.

Altyapı çalışmaları giderleri ve eğitim giderlerinin neler olduklarını öğrenebilsek durum daha net bir şekilde açıklığa kavuşur.

Tüm FAHRİ'lerin genel yönetim ve büro giderleri (Neler olduğu belli değil) = 766,415 TL ; Peki neden bu harcamayı buraya koydum: Çok belirgin bir şekilde abartılı bir rakam var ortada. Yönetim ve büro giderleri olarak sunulmuş.

Smile sadece yönetim giderleri diyerek net bir kalem ortaya koyma cesareti yok anlaşılan, bariz şekilde yönetimin harcaması görünmesin diye yanına büro! eklenmiş.
Kendileri ne kadar harcamışlar? En büyük geliri elde ettikleri çocuklarımıza ne kadar harcamışlar? Net belli değil ama ben tahmin yürütebiliyorum.

Benim bu başlıkta öncelikli amacım belli:

1. Yarışma şartlarının şekli ve maddi zorlukları yeniden düzenlenmeli.

2. "Hayır bu gelirden TSF vazgeçemez,yarışmanın şeklini ve maddi durumunu değiştiremeyiz" deniyorsa , TSf bu kişilerden hiç olmazsa havuza girenlerin eğitimine ciddi şekilde destek çıksın ve ayrıca altyapıyı geliştirecek yatırımlar yapsın (Altyapı derken özellikle ve öncelikle 8-18 yaş turnuva oyuncularını kastediyorum).

selamlar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi