Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları
(19-07-2015, 21:53)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [color=#FF0000]1. Adı özerk olan bir federasyon tespitinize katılıyorum.
Tamamen bağımlı bir federasyon olduğu tüm uygulamalardan belli.
[color=#0000CD]Tüm gelir kalemlerini kendi düzenlemeleri ile yapabiliyor mu? Bir çok yasal konuda GSGM ve bakanlığın mevzuatına bağlıdır.[/color]
2.Sponsor var.
Mali genel kurul tablolarını incelemenizi öneririm. Nerelere neler harcanıyor.

[color=#0000CD]Mali genel kurul tablolarını inceledim. Bunları diğer federasyonların gelir ve gider tabloları ile de kıyasladım. Burada açılan farklı konu başlıklarında da örnekleri ile sundum. TFF,TBF, TVF, TTF gibi branşlar ile karşılaştırdım. Bana göre çok daha farklı gelir kalemleri ve kaynakları yaratılabilir. Hukuksal alt yapısının oluşturulması gerekli Yakup Hocam. Bir TFF ile aynı gelir kalemlerine mi sahipsiniz? Reklam alabiliyor musunuz? TFF kulüplerden yılda %11-15 arasında canlı yayın ve reklam gelirleri gibi gelir kalemlerine sahipken, TSF KULÜPLERE ÖDEME YAPIP KONAKLAMA SAĞLIYOR.
O tabloları gecelerce inceledim.Karşılaştırdım. Kıyasladım. Düşüncelerimi yönetime sundum burada paylaştım.
SİZİN TSF sürecinizdeki duvarlar ile karşılaştım.[/color]

3. Yaş grupları formatı ve yarışmacıların mali durumları, konuları ile ilgileniyorsak, yasal düzenlemeyle ne işimiz var bunu anlayamadım.

[color=#0000CD]Yaş gruplarına sporcular kendi olanakları ile mi gelsinler? Geçmişte tüm katılımcılara yasal harcırah ödenirdi, bunu bilmeniz gerekir.
Zamanla GSGM bunu kaldırdı. Yerine ne koydu, hiç bir şey!!
Nerede kaynak?
8 yaşındaki sporcu ne ile, nasıl ve hangi kaynak ile gelecek?
BANA BUNU AÇIKLAYIN!
Yasal düzenlemeler zaten var idi, fakat iktidar bunu kaldırdı, özerk ol dedi.[/color]

4. sorunları satranç çerçevesinde çözemeyeceksek TSF nin içi boş bir kurum olduğunu kabulleniriz, ki bu kabul edilemez bir durum olur.

S[color=#0000CD] Sorunların toplumsal, sosyal, hukuksal, ekonomik ve politik kaynaklı çözüm süreçleri var ki siz bunları yok sayıyorsunuz.
Eskiye göre daha ileride miyiz daha geride mi, sizce?[/color]

[/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 19-07-2015, 22:18

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi