Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları
(21-07-2015, 12:49)Hakan Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye yaş grupları ile ilgili her şeye evet diyebilirsiniz tamam ama bir tek şeye aklım ermiyor. Rekor katılım ücretleri. Bu katılım ücretleri biraz fazla değilmi diye bir soru sormayacağım. Çünkü aşırı fazla. Bu konuda Aşkın bey geçmişte mantıklı bir açıklama yapmak istedi ancak verdiği cevap çok gülünç oldu. Bu sebeple benim ve tanıdığım satranççıların kafasında hala neden bu kadar fazla katılım ücreti alınıyor sorusu tam bir belirsizlik.. Aklımın ermediği tek konu bu şu anda. Diğer yaşadığım olaylara mantıklı bir sonuç çıkarabildiğimden anlayış ile karşılayabiliyorum. Ancak mantıklı sonuç çıkaramadığım tek konu bu.

Saygılarımla..

Hakan kardeşim,
Benim gülünç bulduğunuz mesajımı merak ettim.
Forumdaki bu konuyla ilgili tüm konu başlıklarını ve yorumlarımı incelediniz mi?

İstediğiniz bir yazımı tekrar indirir misiniz lütfen?

Gerçekten merak ediyorum.

Selamlar.

(21-07-2015, 13:13)Naci Erdem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 16 Yaş altı satranç oyuncularının lisanslarından alınan gelirin kesilmesi, Spor Genel Müdürlüğünün federasyonlara ayırdığı bütçelerdeki fazla kesinti (veya kısıntı) olması geniş katılımlı turnuvaları birer "gelir kapısı" haline getirmiştir.
Ama diğer federasyonlara bakarsak, örneğin bizimle neredeyse aynı yaş gruplarına hitap eden bir Teak-wondo, bir Judo turnuvalarında katılım payı var mı? varsa ne kadar alınıyor? Bunlara da bakmak gerekli, kıyaslamalar için ..

Bu bir savunma falan değil.
SADECE SORULAN BİR SORUYA CEVAPTIR.

Aşağıda bir ilan var. Dikkatinize sunarım.

12-15 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA’DA YAPILACAK OLAN ULUSLARARASI TÜRKİYE AÇIK TAEKWONDO TURNUVASINA;
1) 2010 YILINDAN İTİBAREN BÜYÜKLER, ÜMİTLER, GENÇLER, YILDIZLAR, PUMSE KATEGORİLERİNDE MİLLİ OLMUŞ SPORCULAR, 2014 YILINDA FEDERASYONUMUZCA DÜZENLENEN BÜYÜKLER, ÜMİTLER, GENÇLER, YILDIZLAR, MİNİKLER, POOMSE TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONALARINA KATILANLAR İLE 2015 YILINDA DÜZENLENECEK BÜYÜKLER TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONASINA KATILANLAR GİRECEKLERDİR.
2) 2013 VEYA 2014 YILINDA DÜZENLENEN TAEKWONDO POOMSE TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINA KATILANLAR
TURKISH OPEN 2015 KATILIM ÜCRETİ
Sporcular söz konusu turnuvalara kendi imkanlarıyla ya da kulüp veya il müdürlükleri imkanlarıyla katılabileceklerdir. Sporculara federasyonumuzca herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. MÜSABAKAYA KATILACAKLAR KAYIT ANINDA KATILIM ÜCRETİ OLAN 75 EURO (€)'YU FEDERASYONUMUZ GÖREVLİLERİNE MAKBUZ KARŞILIĞI ÖDEYECEKLERDİR.
( YALNIZ EURO KABUL EDİLECEKTİR )
Bu katılım ücreti bile EURO!
Yani 200 TL nin üstünde. Gerçekten bir hizmet ise belki katılım ücreti alınmaz ya da bu miktarda talep edilmemeliydi. Bu yarışmaya giden sporcuların yol konaklama ve diğer masraflarını yazmadım bile.
Yarışmalar da Antalya da yapılmış, tesadüf bu ya!
Acaba kaç gün sürmüş, baktınız mı?

Afedersiniz,
Duyurunun kaynağını yazmadım.
Kaynak ilgili federsyonun resmi sayfasındadır.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-07-2015, 19:30

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi