Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları
(22-07-2015, 23:43)Oktay ERTAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-07-2015, 12:55)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuları incelemeye çalıştığım blogumda Türk Satrancının nasıl dönüştürüldüğü üzerine yazdıklarımı okumanızı dilerim. Bu yazılarım sürecek.

Bu oyuna alet olmayın.
Açıkça bir sindirme politikası izleniyor ve muhalif, realist sesler bir bir susturulmaya çalışılıyor.
Burada bir olacağız, bir olmalıyız.
Blogunuz yine sürsün, notlarınızı almaya devam edin.
Ancak yazdıklarınızı bu platrofmda paylaşmazsanız oyuna gelmiş olursunuz.
Sindirilmiş olursunuz.

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, bir kişi herkesle uğraşıyor.
Herkesle didişiyor, kavga ediyor, kişiliklere sataşıyor.
Herkes ne yapmalı? Ayrı ayrı blog mu açmalı?
Bu tavrınızı gözden geçirmenizi dilerim.

Saygılarımla.

ZİK ile ZAK .

Oktay Bey,
Ne zaman sizinle yazışsam sizi okusam kapanmaz açıklarınıza rastlıyorum.

[color=#9370DB]" Oktay ERTAN... 03-09-2014, 00:51RE: M.BACHANA ve BİR İTİRAF.

"Aşkın Bey, sadece şahsım adına değil, bu olaydan haberi olup da rahatsızlık duyan tüm satranççılar adına size çok teşekkür ediyorum. Satranç oyuncusu olduğunuzdan dolayı rahatsızlığı anladınız, bizim gibi yaşadınız. Bu duyguyu hissedebilen yönetici sayısının artmasını diliyorum. "[/color]
...

[color=#DDA0DD]Oktay ERTAN: 20-07-2015, 00:57

"Aşkın Taşan Bey federasyon sözcüsü, savunucusu rolünü tamamen üstlenmiş durumda ve her konuyu uzun ve alakasız yazılarla dağıtıp, gerekirse yeni başlık açıp forumda bilgi kirliliği yaratıyor. Tarafsız bir gözle buraya giren, okuyan bir kişi laf kalabalığıyla cebelleşmek durumunda kalıyor."[/color]
...

Ya da beni çok yanlış tanıyorsunuz;

[color=#FF69B4]03-09-2014, 00:51...Oktay ERTAN:

"Belli ki yönetim kurulunda sizinle aynı fikirde olmayanlar var. Bilin ki sizi hiçbir zaman anlayamayacaklar, çünkü işin "mutfağından" gelmiyorlar. Politik hesaplar (dile gelmese de) yapılır ve bu olay bir şekilde sümen altı edilir. Sizin bu özverili çabanız, yönetimin çoğunluğunun sümen altı çabasına rağmen bu söyleşiyi inisiyatifinizi koyarak yayınlamanız cesurca ve takdire değer bir davranıştır."[/color]
...

Belki de ben sizi çok yanlış tanımışım sayın hocam;

[color=#FF69B4]03-09-2014, 00:51...

Oktay ERTAN: "Geçmişte sizi "Federasyon'un ÖSF Sorumlusu" olarak niteleyen bazı forum üyelerinin şimdi renkten renge girdiklerini tahmin edebiliyorum, biraz utanmaları varsa."[/color]

Bu renkleri sayabilir misiniz bana?
Sizce beni tüm bunlardan sonra hala sözcülük görevinde tutarlar mı?
Maaşımı öderler mi?

Ben mi değiştim yoksa zamanlar mı?
Hiç olmazsa beni bir sn. Erşan GÖKERMAN'ın istikrarlı, zikzaklar çizmeyen kararlılığında eleştirseydiniz.

Biliyorum,
Diyeceksiniz ki o zamanlar başkaydı, sizi o zamanlar farklı tanıyordum.
Ne oldu be hocam, ne değişti?

...

...
Bunun üzerine renkten renge giren ve bu özelliğine sizin hayranlık duyduğunuz bir üye (Mojo Jojo) cevaplamış. 03-09-2014, 07:58

[color=#FF0000]Elinizi korkak alıştırmayın, madem konusu bambaşka bir yazının içine polemik serpiştireceksiniz net yazın ki okuyan anlasın (bu arada utanmak iyi bir duygudur da zik zak yapanlara daha çok ait bir kavramdır).

Geçmişte değil şu anda da Aşkın beyi TSF'nin sözcüsü olarak görüyorum ve bu forumda TSF tarafından görevli olduğu görüşüm değişmedi. Bu forum -ne acıdır ki- Türk satranç kamuoyunun tek tartışma mecraı ve TSF'nin kendi alanını kapattıktan sonra buraya nüfuz etmesi gerekliydi.

"Bunu defalarca ve çok açık dille yazdım. TSF'nin günü geldiğinde Aşkın beyi terk edeceğini yazdığım gibi. Zaman elbette beni haklı çıkaracak çünkü Türk bürokrasisini ruh gibi biliyorum.
Sonuç olarak, hukuku internetten öğrenen amatörler için bu yazı büyük kıymet taşısa da olaya teknik olarak bakanlar için değersiz. Kaldı ki hırsızlık yaptığı ortada olan bir kişinin muhatap alınması bana göre yanlış, suç ortada ise yaptırım uygulanır. Yaptırım geciktikçe de facebook çocukları bu konuda ileri geri daha çok yazar, amatör hukukçular da daha çok racon keser"
[/color]
Verdiğiniz cevap da çok kaçamak. Tam bir mavi boncuk. Mavi, mavi, masmavi...

[color=#DDA0DD]"Mojo Jojo Bey, sağolun beni sabah sabah güldürdünüz.
Cool tavrınızı bu kadar kolay kaybetmeyin. Yılların tespitçisi Jojo bildiğim kadarıyla böyle şeylere girmez. Madem ki Bachana'nın itirafı önemli, bunu gidip siz yaptırsaydınız.
Esas raconu kimin kestiğini okuyanlar gayet kolay bir şekilde anlayacaktır. "[/color]

Yani bu gülücüğü de bu dişleri de bir yerlerden hatırlıyorum ben yaa!

Oktay Bey,
Bir Rus atasözü vardır.
Der ki;
"[color=#1E90FF]Mavi [/color][color=#FF0000]kırmızı[/color] olmaya özenince [color=#C71585]mor[/color] olurmuş!"
[color=#1E90FF]Siz, siz olun hep mavi kalın.[/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-07-2015, 11:46

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi