satranç öğretmeni arıyorum
Arkadaşlar Her ilde birkaç öğretmen bir fiyat belirlemiş milleti sömürüyor.Ben milli eğitim de öğretmenim saatimiz 10 tl . Satranç dersi ücretleri ise 100 tl nedir bu yaaa.
Ara
Beyefendi, satranç bilginizi ve ratinginizi bilmiyorum. Ancak, iyi bir satranç antrenörü arıyorsanız bunun tabii ki bir bedeli var.

Hiç satranç bilgisi olmayan, yada başlangıç seviyesi bile sayılamayacak bilgiyle 5 günlük antrenörlük kursuna gidip 1. Kademe Antrenör, diğer adıyla Yardımcı Antrenör belgesi alan ve bu belgeyle okullarda, kendisinin yeterince bilmediği satrancı sırf ek ders ücreti için öğrencilere öğretmeye çalışan kişilere verilecek 10 TL bile fazladır.

Ancak, satranç bilgisi ve belirli bir tecrübesi olan özellikle ELO'lu (Bknz: ratings.fide.com ) bir antrenör ile çalışmak istiyorsanız diğer illeri bilmem ama İstanbul şartlarında 100 TL kaçırmamanız gereken bir fiyat.

Matematik, İngilizce vb. derslerde nasıl 100 TL'nin altına kaliteli bir özel çalıştırıcı bulamazsanız, kaliteli bir satranç antrenörü ile çalışmak için de aynı şartlar geçerli.

5 günde 1. kademe antrenör olup okulda 10 TL'ye ders verenlerle, yukarıda bahsettiğim özellikteki satranç antrenörlerinin ücretlerini kıyaslamak yanlıştır, haksızlıktır.

Ek olarak Satranç Antrenörü - Öğretmen aynı şey değil, ayırımını iyi yapmak gerekiyor. 5 günde o belgeyi alan ve satranç bilmeyen kişilere Satranç Antrenörü demenin be kadar doğru olduğu bence tartışılır.
Ara
Öğretmen çalışmak için mi?, çalıştırmak için mi?
Ara
(24-07-2015, 10:39)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öğretmen çalışmak için mi?, çalıştırmak için mi?

Güzel soru...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi