Türkiye'de Sistem Eksikliğı
(07-09-2015, 23:36)sahmatiste Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba,

Satranç Federasyonu eski başkanı Sayın Ali Nihat Yazıcı, kendi kurduğu satranç sitesinde, benim yazdığım sistemsizlik yazısına her zamanki gibi benim ismimi vermeye cesaret edemeden yazısının arkasına saklanarak laf dokundurmuş. Kendileri " Orada burada sistemsizlik olduğunu yazan kardeşimiz belli ki kendine yer edinmek istiyor. Bizim zamanımızda sistemsizlik yoktu. Herşey raporlarıyla bize geliyordu. Belli bir zaman sonra bu kardeşimiz Gülkız hanıma methiyeler düzmeye başlar. Bakın görün" diye buyurmuş. Ne kadar tanıdık geliyor. İnsanları kendin gibi zannet, yaptıklarınla başkalarını suçla, hatta insanları ayrıştırmaya çalış. Çok tanıdık değil mi?

[color=#0000CD]Sevgili Kıvanç,
Tespitlerin ne yazık ki çok doğru. Hakkındaki haksız yakıştırmalar konusunda yalnız olmadığını belirtmek isterim.

Geçmişte bir çok satranç emekçisini sn. YAZICI artık ne hikmetse tanımıyor ve tanımazdan geliyor. Kendisine ilk dönemlerindeki saygısını kaybeden bir çok satranç emekçisi tanımaya başladım, artarak da çoğaldı zamanla. Hakkımda da düşünmeden ve özel bir konu hakkındaki düşüncelerimi okumadan yargıda bulunmuş, sağ olsun![/color]

Madem beni kendisi gibi zannediyor. Ben ne kadar şeffaf olduğumu sizlere göstereyim. Hiçbir zaman sözümü esirgemedim ve esirgemem. Bu yönetimi eleştirirken geçmişi de değerlendirerek eleştirilerimi yapıyorum. Bundan sonra Ali Nihat Yazıcı ve ekibinin döneminden başlayarak olayları değerlendireceğim ve yapılan yanlışları, yaşanan olayları anlatacağım. Amaç Türk satrancını iyi yerlere taşımak ise, ben üzerime düşen görevi yapacağım. En azından Ali Nihat Yazıcı ile yakından uzaktan ilgim olmadığını kendisinin kanıtlaması, sizlerin debu yòndeki fikirlerinizi tekrar gözden geçirmeniz adına olumlu bir adım olur.
Buradan hem kendisine hem şuan bulunan yönetime, hem de satranç camiasına söylemek istediğim birşey var. "Satranç emekçilerinin olmadığı hiçbir yönetimde kurulda yer almayacağım. Şimdiye kadar ismimi görmediniz, eğer kafalar değişmezse şimdiden sonra da görmeyeceksiniz.

[color=#0000CD]Burada sana şöyle bir önerim olacak;
Sen olmazsan sistemini kuramazsın! İçinde olarak değiştirmelisin!
Hazır bir ekibin gelmesini bekleme. Hazır bir ekiple içine gir çemberin. Değiştirebileceğin çok şey olduğunu zamanla göreceksin.
Kafaları, zihniyeti içinde olanlar değiştirir.[/color]

Kendi döneminde Milli Takım oyuncularına 300 euro harcırah verip yöneticilerine de 1000 euro harcırah veren yöneticileri de elimden geldiğince engellemeye çalışacağım. ( Bu olayı isteyene özel mesaj ile ve olaya şahit olan, olayı benimle yaşayan kişiler ile ispatlamaya hazırım.)

[color=#0000CD]Bu tespit çok önemli Kıvanç! Sahi böyle bir şeyi ortaya koyarak ispatlayabilir misin? Bir çok taş yerine oturacaktır. Buharlaşan bir çok kaynağın önemli bir bölümü fikir teşkil edecektir. Bir çok insanın fikri değişebilir.[/color]

Benim amacım satranca hizmet etmeyen, satrancı kullanan insanları, yöneticileri bu elit spordan uzaklaştırmaktır. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce bunun mücadelesini vereceğim.

Kıvanç Haznedaroğlu

[color=#0000CD]Düşünceleriimi açıklıkla paylaştım. Haksızlık yapmadan, kimseye çamur ya da iftira atmadan, geçmiş dönemi ben de kendi alanımla ilgili olarak gerektiğinde belgeleriyle ortaya koyabilirim. Kamuyu bilgilendirmek adına bunu kararlılıkla yapmaya da hazırım.

SELAM VE SAYGILARIMLA...
[/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: sahmatiste - 05-09-2015, 22:11
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Naci Erdem - 06-09-2015, 09:47
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: sahmatiste - 07-09-2015, 23:36
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-09-2015, 12:29
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Naci Erdem - 08-09-2015, 16:35
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Miyazaki - 08-09-2015, 18:00
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Miyazaki - 09-09-2015, 05:11