Türkiye'de Sistem Eksikliğı
Mojo Jojo "Herşey üst yapıdır.Piramid kavramının eksik ve yanıltıcı olduğu görüşündeyim"dedi.Bu görüşün dayandığı tek bir neden var.Ateş Ülker'i haksız çıkarmaya çalışıyor.Bu da çok iyi tanıdığım bir yöntemdir.Eskiden beri kullanılmaktadır.Bu yöntemi kullananların bir kısmı kimliğini açıklamayan üyelerimizdir.Benim ortaya attığım "Piramid"kavramı herhangi bir proje,çalışma ve sistem değildir.Konuyu kısa ve kolay anlaşılır biçimde anlatmak için ortaya konmuş bir benzetmedir.200.000 civarında olduğu söylenen lisanslı sporcumuzu Elo puanlarına göre hayali bir Piramide yerleştiriyorum.(Ben ısrarla maksimum ratinge bakmıyorum.Sadece Elo puanına bakarak sıralama yapıyorum.Bugünkü teknik Kurul maksimum rating uygulamasını çok seviyor!)Elo puanı yüksek olanlar bu Piramidin tepesinde ve diğerleri de puanlarına göre orta ve alt kesimlerinde yer alıyorlar.Bu Piramidi hayalimde canlandırdıktan sonra şunu söylüyorum:Hep Piramidin üstü ile ilgileniyorsunuz!Ortasına ve altına hiç bakmıyorsunuz!Nitekim Mojo Jojo da "Herşey üst yapıdır"diyerek benim eleştirimi haklı çıkarıyor.Ama bir yazar "Herşey üst yapıdır"derken diğeri nüfusu kalabalık olan büyük ülkelerin yaptıklarını anlatırsa bu 2 ifade arasında açık bir çelişki ortaya çıkar.Herşey üst yapı ise burada yeni sistemler aramayalım!Havuz kavramı federasyonumuzun Piramidin tepesi için kullandığı eşdeğer bir kavramdır!Her sabah ve her akşam herşeyin havuz olduğunu hatırlatalım!Bugüne kadar bize hep "herşey havuzdur"dediler.Herşey havuz ise fazla şikayet etmeyelim!Yeni bir Yönetim arayışı içine de girmeyelim!Zaten 1991 den beri "Herşey üst yapıdır"anlayışının dışına çıkamadıkFederasyon yönetimlerinin neden bu anlayışın dışına çıkmak istemediklerini az çok anlıyorum.Ama Federasyonda görevi olmayanların "Herşey üst yapıdır"demesinin nedenlerini anlamak çok zordur.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: sahmatiste - 05-09-2015, 22:11
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Naci Erdem - 06-09-2015, 09:47
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: sahmatiste - 07-09-2015, 23:36
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Naci Erdem - 08-09-2015, 16:35
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Miyazaki - 08-09-2015, 18:00
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Miyazaki - 09-09-2015, 05:11
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: yusuf_omur - 14-09-2015, 12:56
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Oktay ERTAN - 15-09-2015, 00:25
RE: Türkiye'de Sistem Eksikliğı - Yazar: Mojo Jojo - 16-09-2015, 07:05