Fide datkom
Evet, Fide resmi sitesi artık paralı üyeliğe başlamış, ben yeni fark ettim.
Şimdilik elo değerlerini ücretsiz görebiliyoruz, ileride ne olur o da bilinmez ama şu an için eski, grafikli elo değerlendirmeleleri max. ve min. gibi bilgiler pa-ra-lı.

Bence aynı uygulama ülkemizde de olmalı, ne güzel değil mi?
Turnuva fotoğrafları, eşlendirme bilgileri, UKD sorgulama vb. her şey paralı üyelik ile olmalı. Bu yöntemle, paraya bu kadar önem verip de turnuvada hak edilen ödülleri zamanında ödeyemeyenler de biraz para kazanıp, ödemeleri zamanında yaparlar belki.

Satranç öyle herkesin kolayca erişebileceği bir hak değil, parayla satın alınabilen bir spor olmalı.

Para çok önemli. Hatta zenginin tanrısı, onunla peşin peşin bir çok huzur, mutluluk, sağlık, sanat, spor satın alabilirsiniz.

Parası olmayanlar için ise bu dünya bir imtihan yeri. Sonsuz, mutluluk öldükten sonra.
Ne güzel müşteri şikayeti de yok bu durumda, kimse öldükten sonra ''ben bu kadar çileli bir hayat çektim, aç, susuz, uykusuz kalıp cinsel perhiz yaptım ama bu tarafta bir şey yokmuş, aldatıldım'' diyemiyor.

Çok satrançlı pardon çok paralı günler dilerim.
Ara
FIDE'deki bilgiler parasız üyelikle de görülebiliyor.
(10-09-2015, 22:02)Tuna Özateş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: FIDE'deki bilgiler parasız üyelikle de görülebiliyor.

Ama sadece geçici bir süre, misafir olarak.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi