Aklıma geldikçe hala gülümserim :)
15-16 yaşımızdayken o zamanlar okuldan 3-5 kişi yine bir turnuvaya katılmıştık.

Turnuva beş turdu. İlk dört tur bitti. Beşinci maçta bizim Murat abiyle yine bizim Fatih abi karşılaşacaktı. Murat abinin puan olarak bir iddiası kalmamıştı. Fatih abinin puanı daha yüksekti ve yenmesi gerekiyordu. İlginçtir; Murat abi ondan daha iyi oynardı.

Neyse bunlar okuldayken/evdeyken kararlaştırmışlar "Murat, bak sen bana yarın son turda yenileceksin" diye. Murat abi de demiş ki "tamam yenilirim ama çaktırmadan yapalım biliyosun yeni bir hakem var pos bıyıklı kel, anlarsa durumumuz yaş olur."

Bunlar tabi acemi şikeciler oturmuşlar masaya her şeyden emin, mutlu... Rahat rahat oynuyorlarmış. Murat abi bilerek alet vermiş sonra bir daha alet vermiş. Fatih abi de jest olsun diye piyon vermiş bir miktar. Ben de lavaboya giderken bakmıştım her şey yolunda görünüyordu.

Neyse saatler ilerledi benim maç bitti. "Bir gideyim bakayım naaptı bunlar?" diye.

Aha!

Fatih abinin bir atı bir de fili var iki de şah var. Başka taş yok masada. Şöyle bir kenar köşe karelere baktım belki piyon görürüm diye ama yok! Ahahah Smile

Tam da o esnada bütün maçlar da bitmesin mi? Hakem geldi baykuş gibi tündü masaya. Millet de "o at-fil heyecanlı oyunsonu" diye toplanı verdi bir güzel. Hadi bakalım.Confused

Bizim Fatih abi atı fili eviriyor çeviriyor ama bi türlü yapamıyordu. Murat abi şahı köşeye kaçıyor gibi bir iki hamle yaptı. Hakem hemen çaktı. Kapkalın sesiyle de "ÖHÖM ÖHÖM" diye inledi. Hakemin zaten korkunçlu bir siması vardı.

Millet gülüyo, sırıtıyor... Murat abi yine şahı kaçtı, hakem borazan sesiyle oyuna müdahale etti. Walla. Big Grin

Bişey demişti ne demişti? Hah "Düzgün oynamıyorsunuz bakın hükmen kağıttan çizerim ikinizi de" diye.

Çocuktuk gençtik tabii. Hak hukuk bilmeyiz. E zaten bizimkiler de biliyo suçlarını... Neyse o maç berabere bitti. Smile

Bir diğer hakem de "50 sayıcam" mı ne dedi?! O da tabii ehil bir insan değil. 50 olayı onu ilgilendirmezdi.

Ben o aralar hep takıldım durdum bunlara "abi şikecinin acemisi de ne kötüymüş, walla ben izlerken bile fenalık geçirdim!" diye.

Ne güzel adamlardı ya!

Klavyemde sorun var arkadaşlar, sistem düzeltme de yaptırmıyor. Kusura bakmayın artık Smile
Ara
Komikmiş. Teşekkürler paylaşım için.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi