Satranç lisansı konusunda aklıma bir fikir geldi!
[size=large]Daha eskiyi hatırlayalım. İl temsilciliği lisans işlerinin altında eziliyordu. Büyük kitlelerin talebinden sonra elektronik ortamda bir yol bulundu. İsteyen kendisi çıkarmaya başladı.[/size]

[size=large]Benim önerimde şekil olarak bir farklılık yok. Elektornik ortam yine kullanılmalıdır. Ama içerik olarak sportif ve etik gerekçelere dayanan belgeler ile zenginleştirilmelidir. SAĞLIK KONTROLÜ GİBİ !![/size]

[size=large]Bir lisans çıkarma işleminin arkasında elbette yeteri kadar personel olmalıdır. Ama lisans çıkarmayı ek bir görev olarak diğer görevlerin arasında da kullanabilirsiniz.[/size]

[size=large]O zaman iş mesleki çalışmaya gider ki hukuksal düzenlemeler gerekir. Sizin 100m. den kastınız bu sanırım.[/size]

[size=large]Antrenörlük eğer ülkemizde bir meslek ise satranç da bu meslek kollarında yerini albilir.[/size]

[size=large]Antrenörlüğünden hakemliğine, sporcusundan yöneticisine kadar tüm bu işler belli bir meslek icrası içindedir.[/size]

[size=large]Ama ne yazık ki şu anda bunu göremiyoruz ve bunun için beyin fırtınası yapmaya çalışıyoruz.[/size]

[size=large]Ben, TSF bağımsız olarak belli düzenlemeler yapmalıdır diyorum.[/size]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç lisansı konusunda aklıma bir fikir geldi! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 13-10-2015, 14:19

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi