Satranç lisansı konusunda aklıma bir fikir geldi!
(13-10-2015, 14:17)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(13-10-2015, 11:42)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(13-10-2015, 09:55)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın taşan
Sadece 3 nolu maddeye küçük bir cevap veriyorum:
Tsf 1600-1700 ukd seviyesindeki kişilere 2. Kademe Antrenörlük kursu verdiriyor, yorumu size bırakıyorum.
Selamlar

Bunu biliyoruz değil mi sn. Miyazaki.
Son 2 seminerde almaya çaılştığımız önlemleri bildiğinizi sanıyorum.

Kısaca da açıklamak isterim.
Son eğiticilerin eğitimi seminerinde satranç bilmeyen 2. kademe antrenörler gördüm.
Sınavda 1-2 hamleleik matlarda zorlananlar...

Artık seminerlerde 3 aşamadan kontrolden geçiyorlar.
1- ilk gün hazırbulunuşluk sınavı,
2- Kendilerine verilen sunum konusu
3- son gün sınav.
Aslında daha da yönlendirici tedbirler getirdik.
Ancak geriye yönelik tespitleri yapıp yerine yeni yapıyı oturtmak zaman alacaktır.

Artık her antrenör görev alamıyor sn. miyazaki.
Antrenörler kendisini ortaya koyup yetersizlikleriye yüzleşiyorlar.
Son iki seminerde bunları gördük.

Ben 2 kademe kursunu veren antrenör seviyesinden bahsettim, yanlış anladınız.
2-3 yıl öncesi Trabzonda verilen 2.Kademe antrenörlük kursunu kim vermiş?
Kurs kağıtlarını bir inceleyin. (Ben inceleyip kurs iptalini talep etmiştim)
22 kursiyerin tamamına 2.kademe belgesi verilmiş.
Satrançla alakalı tüm işlerde fiyaskoya imza atan TSF de,sizlerin idealist düşüncelerinizin ne kadar yer bulacağını tahmin edemiyorum.

Selamlar.

[size=x-large]Verdiğiniz örnek doğrudur.
Bizler 6.02.2015 tarihinden itibaren EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ  kurslarında yepyeni bir uygulamayı getirmeye çalışıyoruz. 06.02.2015  MANAVGAT ta birlikteydik. Çanakkale de siz yoktunuz.

Bu seminerlerde tüm kurs açacak eğitimciler yeniden bir havuza alınarak, gerek kursu veriş şekilleri ve gerekse de o an içinde oldukları yeterlilik aşamaları  gözlemden geçti. Son ÇANAKKALE 10-20 AĞUSTOS 2015 daha da geliştitlmiş idi.

Orada bizlerden çok, adayların sunumuna yol açtık. Hep eğitimci merkezli yapılıyordu bu seminerler.

Artık aday merkezli olmaya başladı.

Orada her bir katılımcı diğer her bir katılımcının sunumunu izledi. Yani döner sistem sunum yapıldı. Yetersizlikler ortaya çıktı. Çok yeterli adayları da orada zevkle izledik. Bu bir küçük adımdır Yakup Hocam.

Artık her antrenör kurs açamıyor dediğim zaman sizi yanlış anlamadım.

Doğru söylüyorsunuz. Geçmişte belli bölgelerde 1-2 günde biten kurslar tespit ettik. 2-3 yılda otomatiğe bağlı hep aynı kişilerin 60-70 kurs verdiğini biliyoruz.

Plan ve programdan yoksun kurslar, cevap anahtarsız sınav kağıtları gördük. Tüm bunlar için yeniden düzenlemeler getirdik.

Talep edilen kurslar için artık görevlendirilecek antrenörlerde ;
1- Seminer performansı,
2- Mesleki tecrübe ve yeterlilik,
3- Kurs merkezine olan coğrafi yakınlık...

gibi kriterlerden sonra görevlendirme atama-önerisini getirdik. Yaklaşık olarak son 110-120 atama bu şekilde yapıldı.

Eski sıkıntılarınızı biliyorum. Ben de yaşadım. Ama ayrılmak durumundayım. İlerisi için hiç bir düşüncem yok. Rahat olun!

Fakat yeni bir yapılanma ile kurulan sistem gelişerek ilerleyecektir.

selamlar.[/size]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç lisansı konusunda aklıma bir fikir geldi! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 13-10-2015, 14:36

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi