Satranç lisansı konusunda aklıma bir fikir geldi!
Değerli üyeler,
Bir konuya daha açıklık getirmek istiyorum.
Yanlış anlaşılabilecektir. Bu durum benim yazdıklarımdan, konuyu ortaya koyuş şeklinded de kaynaklı olabilir.

Kocaeli'deki proje kapsamında hazırlanan satranç kitabından bahsederken kitabı bazı sebeplerden uygun bulmadığımı belirtmiştim.
Kitabı hazırlamak için zaman ve emek harcayan isimlerden bahsetmedim.

Sevgili Alper Efe ATAMAN'A kendi anlatış tarzımdan kaynaklanan ve yanlış algılanabilecek bir konuda haksızlığa yol açabilecek bir ifadem olabilir.

Kendisiyle de paylaştım.

Fikirlerimi satranç toplumuna açık olarak yazdığım bu konu özel olmadığı için, açıklık getirmek ve bilgilendirmek amacıyla sizler iel paylaşmak istiyorum.
...

[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]"   Sevgili Alper,[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Çok uzun zamandır ülke satrancına değeri ölçülemeyen çalışmalarını takdir ile izliyorum. Bu anlamda satranççıyım diyen her bir oyuncu, antrenör, yazar ve idareciden çok uzak ara öndesin.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Bunu her yerde her bir kişiye açık yüreklilikle ve büyük bir onur duyarak da söylerim.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]…[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Benim eleştirim sadece 1. sınıf öğrencilerine dağıtılması gereken kitap ile ilgilidir.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Yani kitabın hem bilgi içeriği hem de bu bilginin ortaya konuş şeklinedir.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Şöyle ki;[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]İlkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanması gereken her bir kitap onların düzeyine uygun olmalıdır.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Çok kısaca; cümledeki kelime sayısı, harf büyüklüğü, kelimelerin belirginliği, kelime dağarcıklarının dikkate alınışı, zenginleştirilen resim ve diyagramlar gibi dikkat edilmesi gereken konular vardır.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Ayrıca tüm bunların bir arada olabilmesi için bir komisyon da gerekir. Bu komisyonda dil, tarih, resim, alan uzmanı, program geliştirme uzmanı ve alan bilgi uzmanları da yer almalıdır.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print] [/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Tabi bunları biz öğretmenler biliyoruz. Meslek ayrımı yapmadan her insanın bilebileceğini en azından bu konuda akıl yürütebileceğini biliyorum.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Çok açık olarak;[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Benim eleştirim ve bu konuyu ortaya sunma amacım budur.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Çalışmalarına derin saygım var.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Başarılarının devamını diliyorum.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Sağlıcakla kal.[/font][/size][/color][/size][/size]
[size=small][size=medium][color=#002060][size=x-large][font=Segoe Print]Sevgilerimle."[/font][/size][/color][/size][/size]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç lisansı konusunda aklıma bir fikir geldi! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 15-10-2015, 09:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi