il birincilikleri çerçeve yönerge
(14-11-2015, 02:59)Gokhan_Narman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Demir,

Yönerge incelemenin, varsa eksiklikleri yada hatalarını bulmanın kötü bir alışkanlık değil, aksine takdir edilecek bir davranış olduğunu düşünüyorum. Şüphesiz zaman ve emek harcatan bir uğraşıdır. Bu konuda enerjinizi harcadığınız için teşekkür ediyorum. 

Daha evvel de söylediğim gibi çok sık yazmasam da uzun zamandır özgür satranç forumu takip ederim; Bu foruma ve yazan arkadaşlara saygımı bir kaç kez ifade etmiştim. Zaman zaman tatsız kazalar olsa da, bu forum uzun bir geleneği temsil etmektedir ve inşallah daha uzun sürede yaşayacaktır. 

Yazdığınız konuların muhatabı esasen ben ve başkanlık ettiğim kuruldur. Ama siz de takdir edersiniz ki Türkiye Satranç Federasyonu resmi bir kuruluştur ve forumlar için bir sözcü tayin etmemiştir.  Kurul başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde bu tür başlıklar altında özel bir durum söz konusu olmadığı sürece yazmayı düşünmüyorum.  Bu tür konularda bilgi edinme hakkınızı kullanırsanız Federasyonumuz seve seve size bilgi verecektir.   Şüphesiz takdir sizindir. Ben; zamanım ve bilgim el verdiğince satranç oyununun kendisi ile ilgili yazışmalara katılmayı düşünüyorum. Eğer böyle bir konuda da yazmayı düşünürseniz, elimden geldiğince katılacağımı göreceksiniz.

Ama şunu söylemek isterim: İpatov, Eminov gibi oyuncuların durumu, KKTC Vatandaşı sporcular için gösterdiğiniz hassasiyete bizim federasyon ve onun bir parçası olan teknik kurul olarak katılmamamız mümkün müdür?

Şu an Türkiye'nin başarısı için ter döken İpatov'un, herkes tarafından örnek sporculardan biri olarak tanınan Eminov'un ya da KKTC vatandaşı kardeşlerimizin oynama hakkını gereksiz yere neden ellerinden alalım?

İki gün evvel açtığınız Burdur ili ile ilgili başlıkta da paylaşmıştım:

[color=#333333]Tek amacımız var:  Mümkün olan en fazla sayıda sporcunun uygun ortamda, adil şartlarda satranç oynamasını sağlamak. Kendisi satranç oynamak isteyip, oynatamadığımız her sporcu bizim için kayıptır.  [/color]

Zaman içerisinde beni, teknik kuruldaki arkadaşlarımı ve bizimle beraber çalışan değerli Federasyon çalışanlarını daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Abidin Hocamdan aldığımız görevi, aynı ciddiyetle koruyacak, onun gibi bilgimiz ve görgümüz oranında Türk satrancına hizmet edecek ve zamanı geldiğinde değerli başka bir arkadaşımıza teslim edeceğiz.

Saygılarımla

Tabi ki benim için de fed. TUR oldukça Türkiye için yarıştıkça bu sporular ülkemizin sporcusudur. Beni Uğuray Bey eleştirmiş, kendisi haklı olabilir de, benim burada yazma amacım sadece bu tartışma ya da paylaşımların herkesçe görülmesi , mesela yarın başka ilde bu tür tartışmaların değerlendirilmesi. Mesela Kayseri'den Mustafa Bey'in kızının ödülü ile yaptığı paylaşım, herkesin dikkatini çekmiştir ve yönergeler buna göre daha da dikkatli yapılıyordur diye düşünüyorum.  Umarım eleştirilerim yapıcıdır, 
Saygılarımla ve sevgilerimle...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yönergeler - Yazar: Gokhan_Narman - 14-11-2015, 02:59
RE: Yönergeler - Yazar: H Mustafa Demir - 14-11-2015, 23:41
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 15-11-2015, 23:36
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 19-11-2015, 14:54
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 23-11-2015, 21:12
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 00:31
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 22:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 23:16
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 06-12-2015, 11:37