il birincilikleri çerçeve yönerge
Feti bey,Patinaj yapan ben değilim!Patinaj yapan Federasyona yazılı başvuru yapmadan konuşandır.Benim yazdıklarımın çoğu Federasyon tarafından Ceza Kuruluna gönderilecek yazılardır.Gönderilmiyorsa bu benim yazı yazarken çok dikkatli olduğumu gösterir.Ben "Federasyona dilekçe yazın"derken kimseye "haksızsınız"demiyorum.Önce yazın!Sonra yanıt alıp almadığınızı söyleyin!Sonra da tartışalım!Çok fazla sorun var.Satrançcılar "bana dokunmayan sorun uzun ömürlü olsun"mantığı ile yaşamaktadır.Ancak sorunların içinde solumak için gerekli temiz havayı bulamayanlar derdini bana anlatmaktadır.Benim bazı iddialarım çok düşündürücüdür."Herkes suçludur"dediğim anlar oluyor.Bu tez doğru mudur?Hepimiz suçlu muyuz?Ana sorunları önerdiğim çözümlerle birlikte her sabah yazıyorum!Yönergelere 24 yıl önem verilmedi.Burada tartışılması bir ışıktır.Federasyonun "dar alana yatırım yapma"politikası değişmeyecektir.Bu Politika değişmeyeceği için kısa vadede büyük başarılar beklemiyorum.Teşvik kavramına asla önem verilmemektedir.Bunu kabul ettirebilmek yine çok uzun zaman alacaktır.Adil ve düşünerek karar alacak kimselere görev veremiyoruz.Satranç toplumu bunları istemiyor.Onun için çok yavaş gelişme gösteriyoruz.Dünyada herhalde 17 puan alan takımı Birinci, 18 puan alan takımı İkinci ilan eden bir başka ülke yoktur.Bu uygulamaya ne yazık ki Çoğunluk sessiz kalmıştır.Şu halde bu haksız ve yanlış uygulama daha uzun yıllar devam edecektir.Bu uygulama devam edecekse ben diğer konulardaki yanlışların da mevcut kadrolarla düzelebileceğine inanmıyorum."İpe un sermek"bana yakıştırılacak bir deyim değildir.Ben sorunların üstüne gidilmesi gerektiğini söylüyorum.Ama sadece burada yazmakla sorunların üstüne gidilmez!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yönergeler - Yazar: Gokhan_Narman - 14-11-2015, 02:59
RE: Yönergeler - Yazar: H Mustafa Demir - 14-11-2015, 23:41
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 15-11-2015, 23:36
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 19-11-2015, 14:54
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 23-11-2015, 21:12
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 00:31
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 22:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 23:16
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 06-12-2015, 11:37