il birincilikleri çerçeve yönerge
(06-12-2015, 11:43)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın bey,Belki 61 yıl önce kabul edilmiş yasayı hatırlatmanız yerindedir.Ama o kadar çok sorunumuz var ki İl Birincisinin harcırah alması bu kadar sorun arasında benim aklıma gelmiyor.Sorunlar çoğaldıkça onları konuşabilecek olanların enerjisi ve konuşma hevesi de tükenmektedir.Türkiye'nin en eski Satranç Derneği Hızlı Satranç turnuvası yapmak için İl Müdürlüğünden izin almakta zorlanıyor.Lokal çalıştırmak için ruhsatı olup olmadığı sorgulanıyor.İsterseniz olayın aslını ve ayrıntılarını araştırın!İsterseniz bir Satranç Çalıştayı daha yapalım!Ama katılanlar sadece Federasyonun çağırdıklarından ibaret olmasın!Aksi halde bu sorunların çözümü için 24 sene bile yetmeyecektir.

Ateş Bey merhaba,
Ben sadece bir konuda katkı yapmak için yazdım.

DİKKAT ÇEKMESİ İÇİN !

İnsanlarımız yasal haklarının farkında bile değiller. Bu da küçük bir katkıdır. Gidecekler ve yasal hakedişlerini il müdürlüğünden talep edecekler. Yasa var! Vermem diyemez il müdürlüğü. Bütçesi var, onaylıdır. Ama il temsilciliğinin resmi talep yazısıyla isteyecek hakkını. Şu an işleyiş böyle ne yazık ki!
...

Diğer konularda size katılıyorum. İstediğiniz kadar çalıştay, şur'a, toplantı, panel düzenleyelim. Ama üst makamların yasal düzenlemesiyle olacaktır bazı sorunların çözümü.
Ülkemizin en eski satranç ocağının hızlı satranç turnuvası yapması için il temsilciliğinden izin alma zorunluluğu da içinde bulunduğumuz sistemin bir parçasıdır.
Hoş değil ama gerçek bu.

İl temsilciliğinin etkinlik programında ise sorun olmaması gerekirdi. Çünkü o yıllık program onay görüp, ona göre bütçelendirildi. Hakem ve personel ücreteleri de o onay gören programa göre ayrılan bütçeden ödenmektedir.
Ama söz konusu hızlı satranç turnuvası il temsilciliğinin yıllık etkinlik programında  değil ise, ekstradan bir turnuva ise , UKD ye dahil edilmek istenirse resmiyet kazanması için  ne yazık ki yine izne tabi.
Bu da belki ters gelecek ama ne yazık ki işleyiş böyle.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yönergeler - Yazar: Gokhan_Narman - 14-11-2015, 02:59
RE: Yönergeler - Yazar: H Mustafa Demir - 14-11-2015, 23:41
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 15-11-2015, 23:36
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 19-11-2015, 14:54
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 23-11-2015, 21:12
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 00:31
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 22:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 23:16
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 06-12-2015, 11:37
Bir iki açıklama - Yazar: Gokhan_Narman - 06-12-2015, 17:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 06-12-2015, 14:42
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 09-12-2015, 13:57

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi