il birincilikleri çerçeve yönerge
Herkese Merhaba,

Bir iki konuda bilgi vermek istiyorum. Öncelikle ben burada yazılan, face de yazılan  her eleştiriyi elimden geldiğince dikkatle okuyor yada telefonda söyleneni dinliyorum. Gerçekten inceliyorum ve bir karar veriyorum. Bazen eleştirinizi haklı buluyorum bazen de bulmuyorum. İster Federasyona yazarsınız, ister yazmazsınız, doğru bulmuşsam uyguluyorum. Neden yalnışta ısrar edeyim ki? Diğer tüm kurullarda çalışanlar gibi parasız yapıyoruz bu işi. Benim ve arkadaşlarımın tek hedefi var,  o da  bize verilen görevi en doğru şekilde gerçekleştirmek. Ben sadece şunu vurgulamak istiyorum: yazılarınızda sorduğunuz sorulara cevap veremem bu ortamda, bir ay bir nedenle okuyamazsam ne olacak? Doğru değil burada cevap yazmak, gazikemal bey, feti bey arayın telefonla düşüncemi anlatayım size. Yoksa bir süre sonra "MHK cevap versin", "Başkan cevap versin" ya da "o kedi buraya gelecek" sohbetleri olur. (Kedi fıkrasını bildiğinizi düşünüyorum) 

Ama kaale alıyor musunuz derseniz; kesinlikle alıyorum. Ateş bey, Aşkın Bey camianın büyüklerindendir. Söylediklerine ve yazdıklarına tabii ki değer veriyorum. Feti Bey ve  Gazikemal kimdir bilemiyorum. Takma ad kullanmaları onların tercihi, önemli de değil benim için. Önemli olan söyledikleri. Hakaret edilmedikçe sorun yok.

Örneğin "kaleciden forvet olmaz, defanstan forvet olmaz" diye okuyunca ilgimi çekti. Var mı? diye. Ntv bir haber yapmış bu konuda Smile  http://arsiv.ntv.com.tr/news/96226.asp   [color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]Fabian Barthez, [color=#000000][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]Schmeichel, simoviç, taffarel filan varmı[/font][/color][/font][/size][/color][color=#000000][color=#000000][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]ş. Ben bu benzetmeyi, Tal'ın "Satranç tahtasında su gergedanı" hikayesi gibi düşündüm ve gülümsedim hicvi okuyunca. Mesajı tam anlamadım ( Smile ) ama ben forvete, defansa bakmam, takımın başarısına bakarım. Takım tek kişiden oluşmaz. Başkaları ne düşünüyor bilmiyorum ama ben "Takım benim, Golü de ben atarım, defansı da ben yaparım, üstelik çok yakışıklıyım" diyen biri değilim. Aynaya bakar ve kendime yalan söylemem. Herkese de tavsiye ederim.   Rahmetli Kennedy (Nur içinde yatsın) ne demiş: "Ülkem benim için ne yapabilir diye değil, ben ülkem için ne yapabilirim diye sorun" .[/font][/size][/font][size=x-small][font=Verdana, sans-serif] [color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]Takıma katkım olduğu sürece varım. Bu camia hepimizin. Okuyan herkese de Mevlana'nın çağrısını yapacağım. "Ne olursan ol gel". Sen de bir ucundan tut ve hep beraber camiamızı büyütelim, güçlendirelim.   [/font][/size][/color][/font][/size][/color][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES] [/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES] [/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES] [/font][/size][/color]

[color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES][color=#000000][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES] Yönerge yazarken dikkatli olmak gerekli. Mümkün olduğunca en doğruyu ve en adilini yazmalı. Çünkü sporcular adil bir müsabakada yarışmalılar ve sonucunda da turnuvanın amacına uygun ölçülebilir doğru bir sonuç olmalı. Bu konuda herkes aynı fikirde. [/font][/color][/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]Bu nedenle yönergeleri [/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]kapsamlı yazmaya çalışıyoruz ama siz de takdir edersiniz ki [/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]her senaryoyu ka[/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]r[/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]şılayamıyoruz bazen. Feti Beyin hoşgörüsüne sığınıyorum aşağıdaki senaryo için:[/font][/size][/color]
[color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES][color=#000000][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]           "70 yaşında satrancı çok seven Türkiye'de yaşayan bir yabancı vardır. 40 yıldır Türkiye'de yaşamıştır, çok iyi türkçe konuşmakta, milli maçlarda Türkiye'yi tutmakta, çok iyi türkçe konuşmakta, [/font][/color][/font][/size][/color][color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]İstiklal marşını duyunca ağlamaktadır. Hastadır, ayakları onu taşımamaktadır. Hayatında hiç emektarlar şampiyonasında oynamamıştır. Ömrünü geçirdiği bu ülkede en azından bir tanesinde oynamak istemektedir. Vatandaşlık başvurusunu yapsa bile bu ayaklarla bürokrasiden sağ çıkması güçtür. Emaktarlar yönergesini okuyunca yıkılır, çünkü "yabancı sporcular oynayamazlar" maddesi vardır. Gözünden iki damla yaş dökülür ve satranç sevgisini içine gömerek yoluna gider. "[/font][/size][/color]
[color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES] [/font][/size][/color]
[color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]    Maalesef bu tonton amca/teyzeyi oynatamıyoruz emektarlarda. Ama isterse milli takımlarımızın her oyuncusu onun ayağına kadar gider ve onunla maç yapar. Her satranççı bilir, planın gerçekçi olması gerektiğini. Yapacağımız turnuvalara her ilden gelen onlarca velinin, antrenörün, sporcunun emeğine saygı duyuyor ve elimizden geldiğince onlara hizmet vermeye çalışıyoruz. Zamanla daha iyisi olur mu? Tabii ki olur. Bunun bilicinde olarak daha çok çalışıyor ve daha az hata yapmaya çalışıyoruz.[/font][/size][/color]

[color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]   Saygılarımla[/font][/size][/color]

[color=#000000][size=medium][font='TIMES NEW ROMAN', GEORGIA, TIMES]Not: Yazımda hiç bir bölüm sanal yada gerçek hiç kimseye hakaret etmek maksatlı yazılmamıştır. Bu pazar gönlümce (kapasitem Sad oranında espirili  ) yazmak istedim. Maksadını aşan bir yer varsa ilgili kişilerden özür diliyorum.    [/font][/size][/color]
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Yönergeler - Yazar: Gokhan_Narman - 14-11-2015, 02:59
RE: Yönergeler - Yazar: H Mustafa Demir - 14-11-2015, 23:41
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 15-11-2015, 23:36
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 19-11-2015, 14:54
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 23-11-2015, 21:12
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 00:31
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 22:37
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 24-11-2015, 23:16
RE: il birincilikleri çerçeve yönerge - Yazar: Feti - 06-12-2015, 11:37
Bir iki açıklama - Yazar: Gokhan_Narman - 06-12-2015, 17:37