Satranç Hafıza Oyunu
[size=large][font='Times New Roman', serif]SATRANÇ HAFIZA OYUNU [/font][/size]

[size=large][font='Times New Roman', serif]Yıllar önceydi. Çanakkale Troya Festivali Satranç Turnuvası’ndaydım. Turnuvanın yapıldığı  üniversitenin bahçesinde, tur arasında kart oyunu oynayan çocuk satranç sporcularını tesadüfen gördüm. Ben de oynayayım dememe kalmadan çocukların oynadığı kart oyununu görünce büyük bir üzüntü duydum. Küçük satranç sporcuları savaş uçak kartları biriktirmiş, oynuyorlardı. Daha da kötüsü çocuklar hangi uçağın kaç tane bomba taşıdığını, uçağın hızını, füze sayısını ezberlemişlerdi. Bu beni adeta yıktı. Küçük satranç sporcuları savaş malzemelerini değil, satranç ustalarının isimlerini ezbere bilmeliydi. O günden beri aklımda olan projemin ilk bölümünü 2016 Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda hayata geçiriyorum. Toplam dört bölümden meydana gelecek projemin ilkinde 20  satranç ustası olacak. Bu ustalar eşleştirme oyunuyla öğrenilmiş olacak. Dört bölüm tamamlandığında, tarihte büyük öneme sahip 80 satranç ustası çocuklarımıza ulaşmış olacak. [/font][/size]
Ara
Ilgaz tebrikler, çok güzel fikirler üretiyorsun. Önce "Sokakta Satranç Var", şimdi de bu. Basit, maliyetsiz, herkese kolaylıkla ulaşabilecek, katılımının kolay olması sebebiyle herkese hitap eden benzeri fikirlerin devam etmesi dileğiyle...
Ara
(21-12-2015, 21:12)ılgaz Gümüştaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [size=large][font='Times New Roman', serif]SATRANÇ HAFIZA OYUNU [/font][/size]

[size=large][font='Times New Roman', serif](...)
O günden beri aklımda olan projemin ilk bölümünü 2016 Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda hayata geçiriyorum. Toplam dört bölümden meydana gelecek projemin ilkinde 20  satranç ustası olacak. Bu ustalar eşleştirme oyunuyla öğrenilmiş olacak. Dört bölüm tamamlandığında, tarihte büyük öneme sahip 80 satranç ustası çocuklarımıza ulaşmış olacak. [/font][/size]
[size=large][font=Segoe Print]Satranç emekçilerinin satranca yönelik öz ürünleri satrancı yüceltmektedir.[/font][/size]
[size=large][font=Segoe Print]Fikrini çok beğendim, tebrik ederim.
...
Öğrenmek istediğim bir şey var:
2016 Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda bunu nasıl ortaya koymayı düşünüyorsun? Organizasyondan ayrı bir program mı talep ettin? Kalıcılığı konusundaki düşüncelerin nedir?[/font][/size]
[size=large][font=Segoe Print]Selamlar...[/font][/size]
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi