Seçimler...
(28-08-2016, 18:47)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın bey "Toplum her zaman güven veren adayları tutar ve korur"cümleniz gerçekle bağdaşmıyor.Toplum güven veren adayları istemez!Neden aday çıkmıyor?diye soranlar bir gerçeği bilmelidir.Şu aşamada veya 3 ay kala aday çıkmış olsa hemen hakaret mekanizmaları devreye girer.Takma isim kullananlar sahneye çıkar.O ortaya çıkan adayı pişman ederler.Bırakın aday ortaya çıkmasın!Çıksa da 1 gün kala ortaya çıksın da kendini bazı mekanizmalardan korumuş olsun...

Ateş Bey,
Toplum her zaman güven veren adayları tutar ve korur.Ben bu görüşümün yanındayım.
Size açıklamasını da yapmam gereksiz aslında. Ama beni nasıl anladığınızı bilmek istiyorum.
1- 2000 seçimlerinde  Sn.Ali Nihat Yazıcı tüm adaylardan çok daha ileri düzeyde delege bazında hatırı sayılır GÜVENE sahipti. Sadece kendisi değil, ona en önemli desteği veren sn. Cengiz KELEŞ ve ekibiyle de...Sn.  Ali Nihat YAZICI DA  diğerler adaylar gibi satranççı idi.  Başta rahmetli Kahraman OLGAÇ olmak üzere kimler yoktu ki? Delegelerin çoğu bugünle asla kıyaslanamayacak şekilde satranççı kökenli idi. Hakeminden yöneticisine kadar.
2- 2004-2008 de anı delegeler olmamasına rağmen bu defa da sistem  ve o sistemin yaratıcısı üst makam ona güven duydu ve korudu. Taa 2012 ye kadar...Şimdi aynı güvene sahip olup olmadığını bilemiyorum.
3-Bu günkü siyasi tabloya bakın. Aslında tam olarak gerçeği yansıtmamasına rağmen durum orada da aynıdır. İktidar partisi güven vermektedir kendi tabanına ve sürekli kazanma durumu sabittir.
4- Bu günlerde ortaya çıkacak bir aday sizin de  haklı tespitleriniz gibi saçma sapan şeylerle karşı karşıya kalacak, yıpratılma süreci başlayacaktır.  Ama dikkatten kaçırdığınız bir şey yok mu? Bu aday bunların farkında olarak ortaya çıkacak! Yapacağı mücadele, ortaya koyacağı program ve getireceğini düşündüğü çözümler, toplumda doğal bir ön güven yaratmaz mı? Bu mücadele süresini kendi lehine çeviremez mi?
5- Bahsettiğim güven salt güven değildir! Hani sözlük karşılığı olan... Bunun altını çizmeliyim. Çıkara dayalı bir güven! Ne yazık ki doğru olmamasına karşın, günümüzde artık bu geçerlidir. Buna elbette karşıyım.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Seçimler... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-08-2016, 20:10
RE: Seçimler... - Yazar: Miyazaki - 28-08-2016, 05:32
RE: Seçimler... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-08-2016, 14:48
RE: Seçimler... - Yazar: Ateş Ülker - 28-08-2016, 18:47
RE: Seçimler... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-08-2016, 20:26
RE: Seçimler... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-08-2016, 08:22

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi