SEÇİM SİSTEMİNİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?
(27-09-2016, 14:18)Ateş Ülker Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın bey,siz nasıl bir değişiklik olabileceğini söyleyebilir misiniz?"Genel Kurul isterse Ana tüzüğü değiştirebilir" der!Ancak bir başka yerde "Çerçeve statüye aykırı olmamak koşulu ile"diyecektir!

Tam bu nokta işte!
Elbette sadece benim dememle olmayacak. Ama camia olarak bir ortak duruş olmalı.
Ne yazık ki bu yok ve hiç olmadı.

Federasyonun başında bir satranççı olmalı deniyordu değil mi? Yönetimin tamamı satranççı olmalı deniyordu...
Doğru ya da yanlış!
Ama bu fikrin özü doğruydu.
İşi o işin içinden gelenler seçmeli, yapmalı ve yönetmeli!

Buna en somut örnek şudur!

Güreş federasyonunun başında DÜNYA OLİMPİYAT ve AVRUPA ŞAMPİYONU olmuş bir sporcu geldi: Şeref EROĞLU!
Bu gün güreşin geldiği noktaya bakalım.
Dibe vurmuş!
Çünkü devlete biat etmiş.
Çünkü bu işin başına gelen ama bu işin içinden gelmemiş yöneticilere el pençe divan durmuş!
TSF İÇİN AYNI ŞEYİ SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ?
...

Aynı şeyi TSF den bekleyenler de yanılacaklar.
TSF nin başında kim olursa olsun, ister yönetim ve iletişim bilimci, ister aktif-emekli sporcu...
Aynı engeller ile karşılaşacaktır.

ATEŞ BEY BEN HAYAL GÖRMÜYORUM!

Ama toplumumuzun ve insanımızın duyarsızlığı sorgulamadan uzak yaşam biçimi ve biat kültürü bu SPORTİF SONUÇLARIN doğal ve kaçınılmaz bir sonucudur.

Çözümü çok yazdım, taslak yayınladım.
Eğer, başarı için devlet ve sportif örgüt bir şeyler beklerse, seçimi de, yetkiyi de sorumluluğu da o işin özüne bırakmalıdır. Merkezi sportif örgüt, sadece denetim ve yatırım desteği içinde olmalıdır.

Ötesi gereksiz tartışmalardır.

Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: SEÇİM SİSTEMİNİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-09-2016, 14:40

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi