Lütfi Hocam
Lütfi Hoca'yı (Yılmaz) kaybettiğimizi öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyorum. 
Türkiye Şampiyonası sırasında tanıştığımızda "... gel otur şuraya yanı başıma, turnuva tablosu yapacağız..." demiş renkli ispirtolu kalemlerle işe koyulmuştuk. İsmet ağabey (Arvit) ve rahmetli Kahraman Hoca'da Hoca'nın yanında olmamı istemiş, "... öğreneceğin çok şey var..." demişlerdi. Sonraki yıllarda Hoca ile İsviçre sistemi eşlendirme yapmak üzere hakem odasına çekilir, tabloları düzenler, ardından da bir 'demet' yıldırım oynardık. Tabi çayları ben öderdim. 1983 yılından söz ediyorum.
Gülümser ve Rıza Öney ile her görüşmemizde Hoca'yı sorardım, "... yazlıkta, iyi, vakit geçiriyor..." derlerdi.

Gülümser ve Rıza Öney'e, Turan ve Gülsevil'e, kederli ailesine, hakem ve antrenörlerimize baş sağlığı diliyorum.
Allah rahmet eylesin.

Tahsin AKTAR
Ara
Satranca hizmet etmiş her insan için söylenecek çok söz vardır.Lütfi beyin hakemlik yapmaya başladığı yıllarda eşlendirmeler hakemler tarafından yapılıyordu.(Manuel eşlendirme deyimi kullanılırdı)Haliyle bu işlem şimdikinden daha zahmetli ve sorumluluğu olan bir görevdi.
Allah rahmet eylesin!Mekanı Cennet olsun!Ailesinin başı sağ olsun...
Ateş Ülker
Ara
Eski zamanların en büyük çınarlarından birini daha kaybettik. Herşeyiyle satranççı ve gerçek satranç emekçisi...
Lütfi YILMAZ satranca başlarken ilk gördüğüm insanlardandı.
En derin saygıyı hakedercesine yaşadı.
Allah rahmet eylesin.
Tüm yakınlarının, sevenlerinin ve çocuklarının başı sağolsun.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi