TSF 'NUN YENİ KURULLARI.
TSF VE YENİ KURULLARI.

TSF Yönetimi kurullarını seçerek üyelerini görev başına getirdi.

Buna göre:

ANTRENÖRLER KURULU: IM Yakup ERTURAN: Kurulun tamamı aktif satranç sporcusu ve antrenörü.
MHK: FA Olgun KULAÇ: Kurulun tamamı alanında son derece tecrübeli ve uzman satranç hakemi.
TEKNİK KURUL: IA Aykut İlker METE: Kurulun tamamı satranç hakemi.
EĞİTİM KURULU: FI Ali ÖZEN: Kurulun tamamı Eğitimci-antrenör-aktif sporcu.
SPORCULAR KURULU: Kurulun tamamı ülkemizin en önde gelen saygın sporcuları.
YAYIN KURULU: Kurulun tamamı, eğitimci, antrenör, hakem, ulusal sporcu, psikolog.
KULÜPLER KOORDİNASYON KURULU: Kurulun tamamı, kulüp yöneticiliği ve başkanlığı yapmış, antrenör-hakem-sporcu kökenli deneyimli insanlardan oluşmuş.
ÜNİVERSİTELER ARASI İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU: Başında deneyimli bir başkan ve tüm üyeleri üniversite kökenli.
DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU: Bence çok çok önemli bir oluşum, ancak organizasyon şemasını göremedim.
YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ: Organizasyon şemasına ulaşamadım.
OKULDA SATRANÇ KURULU: Başkan IA Yalçın GERGEROĞLU. Kurulun tamamı bu işin üstesinden gelebilecek bir buluşma.
SPONSORLUK VE PROJELER KOMİSYONU: Başkan Prof. Dr. Ali HALICI. Kurulda çok değerli satranççı kökenli isimler var.
...
Adını burada saymadığım kurul ve tüm üyelere şimdiden başarılar diliyorum. Ülke satrancı içim atılacak tüm adımlara destek verirken, sonuçlarının takipçisi olacağız.
Bunun için kendilerine birkaç önerim olacak:
1- Her şeyden önce kararlı ve samimi olmaları gerekir.
2- Sorunlara yaklaşımları gerçekçi ve cesur, yönetime güven verecek olan çalışma tempoları olabildiğince aktif ve şeffaf olmalıdır.
3- Ekip çalışmasının gücüne inanmaları ve bu gücü çözüme yansıtmaları gerekecektir.
4- Özverili çalışmadan korkmamaları gerekir. Hayat mücadeleleri içinde çok gerçekçi programlamalar yapmaları kendi ailevi-özel yaşantıları ve asli meslek yaşantıları için öncelikli koşuldur.
5- Planlı, programlı ve güçlü iletişim içinde çalıştıklarının bilinmesi camiaya güven verecektir.
6- Satranç camiasına belirli düzen içinde verecekleri mesajları ve raporları özellikle takip etme düşüncesindeyim. Bu anlamda camia ile bilgilendirme amaçlı iletişim sistemlerini de kurmaları yerinde olacaktır.
7- Zorluklardan yılmamalı ve makul hedeflerden asla vazgeçmemeleri gerekmektedir.
8- Satranç camiasından gelecek bilinçli, makul ve akılcı çözüm önerilerine değer vermeleri beklentisi içindeyim.
9- Kurul içi iletişim kadar kurullar arası iletişimi de güçlü kılmaları gerekmektedir. Kurul içi görev planlamalarını buna göre düzenlemeleri yerinde olacaktır.
10- Ülke satrancı için makro hedefleri olmalı ve bu hedeflere ulaşmaları için doğru adreslere doğru zamanlarda gitmeleri gereğini asla unutmamalıdırlar.
...
ÜLKEMİZ SATRANCININ SON ZAMANLARDAKİ EN  YOĞUN SATRANÇÇI KÖKENLİ KURULLARI VE ÜYELERİNİ BÖYLESİNE GÜÇLÜ BİRLİKTELİK İÇİNDE GÖRMEK SON DERECE UMUT VERMEKTEDİR.
ARTIK MAZERET YOK!
KAYBEDECEK ZAMAN DA...
GÖREVE GELEN TÜM CESUR YÜREKLERE; ÇALIŞMA AZMİ,SABIR VE CESARET DİLİYOR, ONLARA GÜVENDİĞİMİ BELİRTMEK İSTİYORUM.
Bu kadar satranççının birlikteliğini ve gücünü her yönetim kullanmak ister elbette.
Bu konuda TSF yönetimine de tüm kurullara makul ölçülerde sonuna kadar destek vereceklerine yürekten inanıyorum.
Yolları açık olsun!
Saygı ve selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi