2017 Türkiye Emektarlar Şampiyonalarının yeri
Bildiğiniz gibi 3-4 senedir emektarlar 2 kategoriye ayrıldı: 50+ yaş ve 65+ yaş kategorileri.

Bu iki kategorinin 2017 Türkiye Emektarlar Şampiyonasının Ankara'da yapılması katılımı ciddi oranda artıracaktır.

Çünkü Ankara, Antalya'ya göre, Türkiye'nin %90'ından gitmesi+dönmesi daha kolay bir şehirdir, daha yakındır.
Dolayısıyla bu turnuvalar Ankara'da olduğunda, katılımın daha yüksek olacağı kolaylıkla anlaşılabilir.

Kaldı ki, görüştüğüm birçok emektar satranççı da Ankara'nın daha uygun olduğunu ifade etmişlerdir.

Ankara'da yapılması, sonuç açısından, Ankara'lı satranççıların lehine olmaz.
Otelde kalıp, hemen aşağıdaki ya da yandaki binadaki salonda oynamak, Ankara dışından gelenlere kolaylık sağlayacak ve turnuva sonuçlarına daha olumlu yansıyacaktır. Çünkü turlar öncesi bir süre trafikte (toplu taşıma veya özel araçla) gitmek, konsantrasyona olumlu katkı yapmamaktadır.
Dolayısıyla geçen seneki emektarlar şampiyonası teknik toplantısında dile getirilen Ankaralı satranççılara avantaj sağlayacağı iddiası geçersizdir.
Ankaralı satranççılar sadece daha az masraf yapacaklardır, başka avantajı yoktur.
Antaya'da veya Afyon'da yapıldığında, bütün satranççılar aynı maddi yükün altına gireceklerdir, dolayısıyla Ankara dışından gelenlerin bir avantajı olmayacaktır.

TSF yetkililerinden, Emektarlar Şampiyonasının Ankara'da yapılmasına karar vermelerini rica ediyorum.
Bu sadece benim değil, birçok emektar satranççının temennisidir.

Saygılarımla,
Halil Özmen
Ara
Kesinlikle katılıyor ve sonuna kadar destekliyorum.
Halil Bey bunu facebook ÖZGÜR SATRANÇ FORUM da da dile getiriniz.
Destekleyeceğim.

Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
(03-01-2017, 19:17)Halil_Ozmen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bildiğiniz gibi 3-4 senedir emektarlar 2 kategoriye ayrıldı: 50+ yaş ve 65+ yaş kategorileri.

Bu iki kategorinin 2017 Türkiye Emektarlar Şampiyonasının Ankara'da yapılması katılımı ciddi oranda artıracaktır.

Çünkü Ankara, Antalya'ya göre, Türkiye'nin %90'ından gitmesi+dönmesi daha kolay bir şehirdir, daha yakındır.
Dolayısıyla bu turnuvalar Ankara'da olduğunda, katılımın daha yüksek olacağı kolaylıkla anlaşılabilir.

Kaldı ki, görüştüğüm birçok emektar satranççı da Ankara'nın daha uygun olduğunu ifade etmişlerdir.

Ankara'da yapılması, sonuç açısından, Ankara'lı satranççıların lehine olmaz.
Otelde kalıp, hemen aşağıdaki ya da yandaki binadaki salonda oynamak, Ankara dışından gelenlere kolaylık sağlayacak ve turnuva sonuçlarına daha olumlu yansıyacaktır. Çünkü turlar öncesi bir süre trafikte (toplu taşıma veya özel araçla) gitmek, konsantrasyona olumlu katkı yapmamaktadır.
Dolayısıyla geçen seneki emektarlar şampiyonası teknik toplantısında dile getirilen Ankaralı satranççılara avantaj sağlayacağı iddiası geçersizdir.
Ankaralı satranççılar sadece daha az masraf yapacaklardır, başka avantajı yoktur.
Antaya'da veya Afyon'da yapıldığında, bütün satranççılar aynı maddi yükün altına gireceklerdir, dolayısıyla Ankara dışından gelenlerin bir avantajı olmayacaktır.

TSF yetkililerinden, Emektarlar Şampiyonasının Ankara'da yapılmasına karar vermelerini rica ediyorum.
Bu sadece benim değil, birçok emektar satranççının temennisidir.

Saygılarımla,
Halil Özmen
Ara
Halil beye katılıyorum.
Dün Tsf nin turnuva yetkilisi ile yaptığım telefon görüşmesinde 2017 yılı emektarlar şampiyonasının Antalya Bellis De luxe Otelde (Yıldızlar şampiyonası oteli) 21-27 Ocak tarihlerinde yapılacağı ve Tsf web sayfasına en kısa zamanda bilgi yükleneceği belirtilmişti.
Şu ana kadar Tsf web sayfasına yönerge ve otel bilgisini göremedim.
Antalya oteli 6 gün Double oda 660 TL fiyatı birçok Emektar için bütçe imkanlarının üzerindedir.
selam ve saygılarımla
Ara
Bence emektarlar turnuvası için Ankara diğerlerine nazaran daha uygun bir tercihtir. Federasyon bu isteği dikkate almalıdır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi