Teknik Kurula bir soru
2017 Türkiye Emektarlar turnuvası yönergesinde şu maddeler var.

4.2.  Turnuvadan çıkarılan veya ödül törenine katılmayan sporcular ile başhakemin aksi yönde kararı olmadıkça son turda hükmen kaybeden sporcular hiçbir hak ve ödül alamazlar.
5.3.  Kategorilerine göre ilk üç dereceyi alan sporcular uluslararası yarışmalar için değerlendirmeye alınır.

Turnuvada son tur 27 ocak cuma saat 10:00 da. Ödül töreni 17:00'de.

Varsayalımki turnuvada ilk üç dereceye giren (belki birinci olan), dolayısıyla 5.3. madde gereğince yurtdışına uluslararası yarışmalara gönderilecek bir sporcunun İstanbul'a dönüş için bineceği uçak 27 ocak cuma günü 18:00 de kalkıyor. 
Havaalanına uçağın kalkışından en az bir saat önce gitmek gerektiğine göre, en az yarım saat te havaalanına gitmek süreceğine göre, bu sporcunun en geç 16:30 da tesisten ayrılması gerekiyor. Dolayısıyla ödül törenine katılamıyor.

Bu sporcu, 4.2. madde gereğince, ödül törenine katılamadığı için, uluslararası yarışmalara götürülmeyecek midir?

Türkiye Şampiyonalarının yönergelerinin teknik kurul tarafından hazırlandığını varsayarak, bu soruyu teknik kurula yöneltiyorum.
Lütfen bu duruma açıklık getiriniz.
Ara
Hak ve ödül alamazlar diyor. Hak dediğine göre götürmezler. Burada amaç biraz da sallamamazlık yapmayın bizim ödüllerimizi ipleyin demek gibi bir şey. İplemezsen biz de seni iplemeyiz diyorlar yani.
Ara
"Ödüllerimizi iplemezseniz" değil, "ödül törenimizi iplemezseniz" diyorlar.
Cümleleri dikkatli okumak gerek.
Ayrıca bu benim soruma bir açıklama getirmiyor.
Ara
(15-01-2017, 11:06)Halil_Ozmen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
Ayrıca bu benim soruma bir açıklama getirmiyor.

[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Sayın ÖZMEN,[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Satranç konusundaki duyarlılığınızı ve olumlu  yaklaşımlarınızı biliyorum.
[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Özeli değil, geneli ilgilendiren yaklaşımlarınızı için "usul ve yöntem" hakkında  olumlu bakacağınızı düşünerek naçizane bir önerim olacak...
[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Öneri ve sorularınızı öncelikle ilgili kurulun mail adresine tarih belirterek yazınız. Cevap gelip gelmemesi ayrı konudur. Ama yine de bunu yapınız. Çünkü size, en azından etik açıdan cevap yazmaları gerekir. Onu da bilgi olarak paylaşabilirsiniz. Şu andaki yönteminizin ilgili kuruma-kişiye ulaşıp ulaşmadığını bile bilmiyoruz. Böylece çok önemli soruların yol gösterici cevapları da uzaya havale olmaktadır.
[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Hatta FACEBOOK ÖSF'DA da sorabilirsiniz.

[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Şimdi neden bunu önerdim?
Bu forumu hiç takip etmeyen kurul başkan ve üyeleri var. FACEBOOK'TA sayfaları bile yoktur. İkinci-üçüncü kişilerden de duyarak bir cevap yazacaklarını en azından ben sanmıyorum.
[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Ben kendi görev sürem içinde bu tip öneri ve soruları birinci elden ilgili adrese sorup takip altına alıyordum. Gelen cevapları ya da yenilenen uygulamaları da topluma yansıtmaktaydım. Sn. Gökhan NARMAN'DA bu özsorumluluğu göstermişti.
[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]TSF de sadece ilgili kurulun mail adresi ile iletişim şansınız var. Ben hiçbir üyenin kendiliğinden bu tip sorulara muhatap olarak ekstradan kendi zamanını harcamasıyla böyle bir oluşuma ihtimal vermiyorum.
[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print] Tüm bu düşüncelerim beni bağlamaktadır.[/font][/size][/color]
[color=#1f497d][size=medium][font=Segoe Print]Saygı ve selamlarımla.[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Bey,

Haklısınız. Bu soruyu doğrudan teknik kurula yöneltmek gerek.
Ben de şimdi bunu yaptım. E-posta gönderdim.

Bakalım cevap verecekler mi? 
Verirlerse nasıl bir cevap verecekler?

Merakla bekliyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi