2.BEKO OKUL TAKIMLARI SATRANÇ YARIŞMASI
10-11 Mayıs da Ankarada enteresan bir turnuva yaşadık.Oynanmak istenen tüm oyunlara rağmen Yıldızlar kategorisinde şampiyon olduk.Ama inanın sevinemiyoruz bile.Turlarda kasıtlı olarak eşlendirmelerle oynandığı fikrine katılan başka okullarda olduğuna inanıyorum.
Bu tür problemleri geçen yılda yaşamıştık ama bu seneki tamamen ayyuka çıktı.Olumsuzlukları aşağıda maddeler halinde sıralıyorum.

1- 3 ncü turda neden iki 6 puanlı takım eşleşmedi,
2- 4 ncü turdada devam eden yanlışa Bursa ve Mersin takımları ile itiraz edilerek düzeltilmesi sağlandı.
3- Yıldızlar kategorisinde görev yapan hakem arkadaşımızı çocuklarımızı tur boyunca yerinden kaldırmamak için verdiği uğraştan dolayı tebrik ediyorum.
4- Son turdan sonra tüm ısrarlarımıza rağmen takım ve masa sonuçlarını alamadık.Şu ana kadarda yayınlanmadığını gördüm.Anons yapılıncaya kadar hangi takımların dereceye girdiğini anlayamadık,büyük sır halen devam eiyor.
5- 6 ncı turdan sonra asılan masa derecelerinin son halini 7 nci tur sonunda nedense göremedik.
6- Ayrıca ödül törenide tam bir fiyaskoydu.
Ramazan_Savas_SK
Turnuvada yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen elde ettiğiniz bir şampiyonluk var. Sizi ve oyuncularınızı kutlarım. Geçen yılda katıldığınız iki turnuvada takım ve ferdi 1.liklerini almıştınız.
Tekrar tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.
Saygılarımla ...
İhsan KILIÇ
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Turnuvanın sonuçları http://www.ankara.tsf.org.tr/ adresinde yayınlandı
Ara
turnuva hakkında benim de aklıma çok soru işareti oldu. ferdi sıralamalarda bile averaj hakkında hiç bir bilgi yer almıyo. biz de 7 . tur yenildiğmiz halde turnuvanın en yüksek takımlarından birisiyle oynadık.( toplam puanımız düşük olmasına rağmen)ve hiç bir şekilde takımların puanları yer almıyordu. kısacası ben de bir şey anlayamadım. dediğiniz gibi tören de tam bir komediydiSad
saygılarımla....
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi