yol haritası için yardım
selamlar, seneye 2. sınıfları okutacak olan bir sınıf öğretmeniyim.önümüzdeki yıl öğrencilerime satranç öğretmek ve onları turnuvalara hazırlamak istiyorum.okulumuzda duvar satranç panosu ve satranç takımları mevcut.bu noktada birkaç sorum olacak,cevaplarsanız sevinirim.
    ben satrancı çok iyi bilmiyorum ,yani taş hareketlerini roku geçerken almayı falan biliyorum ama o kadar .bu sorun olur mu? eğer kendimi geliştirmek istersem yaz boyu ne kadar ilerleyebilirim ve nasıl ilerleyebilirim ,nasıl çalışmam lazım? 
   cevaplarsanız çok memnun olurum...
Ara
Lichess isimli sitede günde 30-60 dk inceleme yapın; 1-2 hafta sonra durumunuzu tekrar değerlendirin.
Ara
Başlangıç düzeyi satranç okulu ve ileri düzey satranç okulu programlarını sırası ile tavsiye ederim.
Ara
(13-06-2017, 13:27)bostana Nickli Kullanıcıdan Alıntı: selamlar, seneye 2. sınıfları okutacak olan bir sınıf öğretmeniyim.önümüzdeki yıl öğrencilerime satranç öğretmek ve onları turnuvalara hazırlamak istiyorum.okulumuzda duvar satranç panosu ve satranç takımları mevcut.bu noktada birkaç sorum olacak,cevaplarsanız sevinirim.
    ben satrancı çok iyi bilmiyorum ,yani taş hareketlerini roku geçerken almayı falan biliyorum ama o kadar .bu sorun olur mu? eğer kendimi geliştirmek istersem yaz boyu ne kadar ilerleyebilirim ve nasıl ilerleyebilirim ,nasıl çalışmam lazım? 
   cevaplarsanız çok memnun olurum...

sn Hocam, 
Okuldaki satranç derslerinde kullanılan ders kitabını öneririm.
Çünkü süreci bu kitaptan okulda öğrencileriniz ile paylaşacaksınız.

Kitap; 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilerin eğitim normlarına göre MEB- TTK onaylı bir biçimde hazırlanmıştır.
1.2. sınıflar için : BAŞLANGIÇ DÜZEYİ SATRANÇ KAYNAK KİTABI ...Dr. Olgun KULAÇ
3.4. sınıflar için : ORTA DÜZEY SATRANÇ KAYNAK KİTABI ...Dr. Olgun KULAÇ

Bu kitaplar okuldaki satranç dersleri için temel ders materyalidir.

Eğitimhane.com sitesinden indirebileceğiniz, BAŞLANGIÇ DÜZEYİ SATRANÇ OKULU ve İLERİ DÜZEY SATRANÇ OKULU programları ise son derece yararlı yardımcı ders materyalleridir.

Bu materyaller size hem zaman kazandıracak hem de bireysel satranç öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

Selam ve saygılarımla
- MATRANÇ -
Ara
Çok önemli ve güzel bir karar almışsınız. Öncelikle tebrik ediyorum. Özelden size mesaj attım lütfen inceleyiniz.
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi