EN TEPE...
Aşkın hocam güzel yazmışsınız ama bence biraz abartmışsınız. Ben tam tersi şeyler düşünüyorum.
Geçen sene katılamadığım Başkent açık turnuvasına bu sene katılma fırsatı buldum ve kesinlikle pişman oldum!
Üniversitenin kurucusu ve rektörü olan malum zatı severdim, kendisine saygım ve sevgim vardı, ta ki bu turnuvanın açılış törenine kadar.
Malum zat 700 kişiyi tam 70 dakika bekletti! O anda bu şahısın insanlara en ufak bir saygısı olmadığını fark ettim. Benim de ona olan saygım ve sempatim bir anda sıfırlandı.
Kendisinin Türkiyedeki ilk organ naklini yapan cerrah ve Türkiyenin en iyi cerrahlarından birisi belki de en iyisi olduğunu biliyordum ama bu turnuvada, satrancın adını bile bilmeyen bu zatın, bir de Türkiyenin en büyük tüccarı olduğunu da anladım!!
Bu sene katıldığım Türkiyedeki çeşitli uluslararası turnuvalarda ilk turda masamızda bir çanta ve içinde çeşitli hediyeler bulurduk ama burada öyle bir şey olmadı. Hadi ondan vazgeçtim, havandırması doğru dürüst çalışmayan salonda 30 derece sıcakta, bir bardak su bile verilmedi oyunculara. Çünkü Başkent Ticarethanesi (hayır kesinlikle üniversite denemez tam olarak bir ticarethane olduğu bu turnuvada anlaşılmıştır) sudan kazanacağı 3 kuruşun bile hesabını yapar. Ertesi gün salonda bir su sebili gördük ve rahatladık. Sakın o sebili oraya Başkent ticarethanesi koydu sanmayın, onu oraya getiren sağolsun federasyonumuzdur!
Bani bu yazıyı yazdıracak kadar sinirlendiren şey ise servis rezaletiydi. Ulaşımı oldukça zor olan Başkent ticarethanesi, bunun farkına varmış (!) ki bize servis ayarlamış. Biz de o servislerden yararlanmak gafletine düştük! İlan edilen saatte ilan edilen yerde servis bekledik ama nafile! Servis falan yok! Meğer servisler Koru metro istasyonundan kalkıyormuş. Ama turnuva boyunca Söğütözü metro istasyonundan kalkacağı yazılıydı! Hani Koru istasyonundan kalkıp Söğütözünden geçse ona da razıyım, ama hayır bu da yapılmadı.
En çok üzüldüğüm şey de Nilüfer Çınar Çorlulu’nun emekleri. Kendisini yakından tanıyanlar bilir, kendisi haftatda 7 gün günde 24 saat çalışabilen bir insandır. Geçen sene Ankara il temsilcisiyken Ankaraya uluslararsı turnuva kazandırmak için insanüstü bir çaba sarfetti. Böyle bir turnuva için kendisini o kadar yıpratmasına ben cidden üzüldüm.
Eyyy Başkent ticarethanesi satrancı ve satranç sporcularını perişan edeceksen böyle turnuvalar düzenleme.
Satrancı ticaret hailine getirmeyi düşünüyorsan, satranca bulaşma.
Daha doğrusu senin anlayacağın dilde anlatayım: SATRANÇTA PARA YOKTUR! O YÜZDEN SATRANÇLA HER TÜRLÜ İLİŞKİNİ KES!! Hatta kendi satranç kulübünü bile kapat ki bu spora zeval vermeyesin!
Sana söyleyeceğim son şey şudur Başkent ticarethanesi: BİZİM GİBİ BİR ÇOK İNSANIN ÖMRÜNÜ VERDİĞİ BU SPORUN ADINI[size=small] DOĞRU ÖĞREN: SANTRANÇ DEĞİL SATRANÇ!!![/size]
Eyyy Başkent ticarethanesinin öğrencileri daha doğrusu kurbanları, bu ticarethaneden kurtulun, paranız çoksa yurtdışında okuyun, yurtdışına paranız yetmiyorsa Türkiyede de paranızla rezil olmayacağınız üniversiteler var.
Son olarak eyy YÖK, bir satranç turnuvasında bile insanların nasıl rezil olduğunu gör de artık özel eğitim kurumlarını kapat!
Abdullah Sözen
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EN TEPE... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-07-2017, 18:56
RE: EN TEPE... - Yazar: Perceval - 17-07-2017, 08:01
RE: EN TEPE... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 17-07-2017, 12:54
RE: EN TEPE... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 17-07-2017, 13:21
RE: EN TEPE... - Yazar: Perceval - 17-07-2017, 14:53
RE: EN TEPE... - Yazar: Ateş Ülker - 17-07-2017, 15:31
RE: EN TEPE... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 17-07-2017, 16:29
RE: EN TEPE... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 17-07-2017, 16:33
RE: EN TEPE... - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 17-07-2017, 16:40